Jaký postih mi hrozí za nehomologované příslušenství na vozidle?

Chtěl bych si přísavkama na kapotu auta přidělat malou a velmi lehkou reklamní tabuli. Jaký postih mi hrozí, pokud mě s tím zastaví PČR, když je to na místě lehce opravitelná závada (prostě dám tabuli pryč) a absolutně nikoho to neohrožuje (bude přidělaná na konstrukci k tomu určené a ještě pro jistotu zajištěná popruhy)?

Nechci slyšet váš názor na to, jestli je nebo není rozumné toto dělat, chci prostě slyšet, kolik Kč by stála pokuta a jestli bych třeba přišel o body. Prohledával jsem silniční zákon a nikde jsem to tam nenašel. Díky.

Odpovědi:

Bronzový

Na tohle se musíš zeptat přímo pomahačů a chráničů.Ale jejich výklad může být různý v Praze či v Olomouci

Stříbrný

Záleží jak se budete hájit. Já bych začal tím, že PŘEVÁŽÍM tuto věc. Pokud budete mít náklad řádně upevněn nemůžete být stíhán. O jakém příslušenství píšete?
Určitě za toto nejsou body. pokuta na místě do 2000Kč ve správním řízení, pokud prohrajete, o trošku více.

Domnívám se, že se obáváte zbytečně.

Stříbrný

když vidím jak co lidi vozí(např trámy prostrčený okýnkem spolujezdce),tak bych to neřešil,hlavně aby ti to neulítlo a nezpůsobilo nehodu,pak by to bylo pro tebe horší.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.