Nedo

Jaký postih mi hrozí za nehomologované příslušenství na vozidle?

Chtěl bych si přísavkama na kapotu auta přidělat malou a velmi lehkou reklamní tabuli. Jaký postih mi hrozí, pokud mě s tím zastaví PČR, když je to na místě lehce opravitelná závada (prostě dám tabuli pryč) a absolutně nikoho to neohrožuje (bude přidělaná na konstrukci k tomu určené a ještě pro jistotu zajištěná popruhy)?

Nechci slyšet váš názor na to, jestli je nebo není rozumné toto dělat, chci prostě slyšet, kolik Kč by stála pokuta a jestli bych třeba přišel o body. Prohledával jsem silniční zákon a nikde jsem to tam nenašel. Díky.

Odpovědi
jmhad

Na tohle se musíš zeptat přímo pomahačů a chráničů.Ale jejich výklad může být různý v Praze či v Olomouci

cukrar

Záleží jak se budete hájit. Já bych začal tím, že PŘEVÁŽÍM tuto věc. Pokud budete mít náklad řádně upevněn nemůžete být stíhán. O jakém příslušenství píšete?
Určitě za toto nejsou body. pokuta na místě do 2000Kč ve správním řízení, pokud prohrajete, o trošku více.

Domnívám se, že se obáváte zbytečně.

honza19hk

když vidím jak co lidi vozí(např trámy prostrčený okýnkem spolujezdce),tak bych to neřešil,hlavně aby ti to neulítlo a nezpůsobilo nehodu,pak by to bylo pro tebe horší.