Dazma

Jaký pokus na zákon akce a reakce?

Dobrý den, prosím o radu, nenapadá Vás nějaký pokus na zákon akce a reakce? Celá třída si má po skupinkách nějaký připravit, tak bych i ráda nějaký zajímavý… :)
Kromě balónku, siloměrů a vozítek – ty jsme si už ukazovali, mě žádný nenapadá :(

Nejlepší odpověď
venkovan

Zkus říci učiteli, že je dobrý učitel a reakci hned uvidíš.
Ale co ostaní určitě neudělají. Vystřihni se z tvrdého papíru tvar lodičky. Do zadní části vystřihni malou drážku kterou ukončíš větší dírkou. Do ní vlož kousek dobře rozpustného mýdla.
Pokud si pamatuji, měla by plout. Ale nejdřív si to zkus jestli to funguje, už je mnoho let, co jsem dělal podobné blbinky a nemusím si už vše dobře pamatovat..

Další odpovědi
lexx

Když dáš ránu z pušky tak dopředu z hlavně vyletí projektil (střela) a pažba Tě udeří reakcí stejnou silou opačně orientovanou do ramene. Nebo raketa – elegantní model III. Newtonová zákona dynamiky akce a reakce, zezadu tryskají žhavé plyny a raketa letí opačným směrem dopředu.