dnb

Jaký počítač je lepší?

Dejme tomu, že se vyskytnou dva počítače za stejnou cenu a teď:
Jeden bude mít 2 jádrový procesor a 512 RAM
Druhý procesor jen jeden, ale 2 GB RAM
Který by jste si koupily?
Doplňuji:
Procesory 2 Ghz a nepište prosím vtipné poznámky, je mi to k ničemu…

Nejlepší odpověď
badisko

Cerny a placaty s velkyyym monitorem…:D a drzakem na kafe …:D

Další odpovědi
Beer4Real

Bych koupil ten třetí s osmi procesorama a šest tera ramkama.
Ten by byl fajn na hraní Mária a sledování animal porna :D

Hamon

Věřím, že vtipné poznámky jsou ti k ničemu. Stejně jako nám „popis“ počítačů. Na procesoru záleží v podstatě minimálně, paměť jde rozšířit, ale záleží na typu. Disk a grafickou kartu pomíjíš úplně, přitom jsou to klíčové kompoenenty.

korytaacheck

Není to tak jednoduché, některý jednojádrový procesor může být lepší než dvoujádrový. Koukni třeba sem: http://www.cpu­benchmark.net/
Doplňuji:
A počítač s 512 RAM shoď z útesu :D

Quimby

Jakou maji ty procesory frekvenci?

jpau

Nejde to paušalizovat, většinou je ale lepší jít po více pamětech než rychlejším procesoru.

Jinak Tvůj popis včetně doplnění je skutečně k hovnu – to přímo odpovídá kvalitě odpovědí, které jsi obdržel a to včetně té mé.

Tisbo

Asi bych bral ten počítač se dvěmi jádry a 512MB pamětí (za předpokladu, že ten dvoujádrový procesor je výkonnější, než ten jednojádrový. Bral bych ho z toho důvodu, že doukoupení pamětí není potom už tak drahá záležitost, než výměna procesoru.
Každopádně by sis nějaké paměti (alespoň 2GB) musel dokoupit, protože počítač s 512MB RAM je na vyhození z okna.

arygnoc

[strojovy hlas]:

malo vstupnych udajov, riesenie nie je dostupne
chyba taktovacia frekvencia procesora, parametre grafiky a ucel pouzitia

komentar: 512 ram je prezitok

Hamon

Naopak, dneska je to luxus. 512 MB totiž stojí víc než 1 GB :D