Pokročilý

Jaký plyn je potřeba do zapalovačů které nemají klasický plamínek ale oheň jak ve sporáku ?

Mám totiž jeden takový ale v trafice mi řekly že na to je normální plyn a od té doby z tama šel normální oheň. Tak mám dvě otázky jak se ten plyn jmenuje a kde ho koupím a druhá je jestly bude zapalovač fungovat když tam byl normální plyn. Děkuji za každou odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

nevím co podle vás je klasický plamínek a co oheň jako ve sporáku. Standardně se používá jakási směs propan-butanu. Zatím jsem viděl jeden zapalovač, který vedl plamen přes katalyzátor(?) takže by měl být odolnější proti horšímu počasí. A hořel tak trochu s "tryskovým" efektem ;-)
Ale pořád používal klasický plyn.

Další odpovědi:

Myslíš zapalovač se žhavicím drátkem (taková spirálka)? Pokud ano, zkontroluj, jestli je ve správné poloze, to je nejdůležitější.
Dalším možným problematickým místem může být tryska (pokud je např. přicpaná, nemusí dávat dostatek plynu na nažhavení spirály).
Jinak - pokud zapalovač nemá kamínek, má piezzoelektrický zapalovač a do obou těchto zapalovačů se používá stejný plyn - je doporučuju používat nějaký ´značkový´ (např. Rohnson), neznačkové mohou obsahovat horší směs a nebo příměsi, které ucpávají trysku.

Stříbrný

co to znamená "oheň jako ve sporáku"??? a co má kamínek společného s druhem ohně? zapálení plynu je buď pizoelektrické, nebo kamínkem a je v opbou stejné....takže o čem vlastně mluvíš?...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.