Avatar uživatele
anezka12

Jaký pes se hodí pro alergiky?

Jaký pes se hodí pro alergiky?? A pokuď jste alergik a máte psa tak mi napiště jestli jste se někdy osipal/a atd. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Coliffe, marci1 před 3979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Žádný. Pokud je někdo skutečně alergik, nemůže si pořídit bez rizika ani naháče ani jiné plemeno, které se inzeruje jako tzv.„vhodné pro alergiky“.
Většina alergií se tlumí(lépe řečeno její projevy) vhodnými léky a je možné se dohodnout s nějakým chovatelem vybraného plemene a vyzkoušet si kontakt
s takovým psem v jeho domově, protože porávě tam, kde pes žije lze nejlépe vyzkoušet vliv různých alergenů, jejichž původcem může pes být.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Coliffe

Záleží, na co jsi alergická. Pokud jsou to psí chlupy, je to nějaký nechlupatý pejsek, tzv „naháč“.
Já mám alergii na morčátko, ale ne na chlupy. Bohužel si tedy nemůžu morče pořídit, měla by jsem rudý obličej. Už jsem si prožila, jaké je to dávat svého mazlíčka pryč, takže pokud máš alergii na pejska komplet, radši si ho nepořizuj a pořiď si třeba kočku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Většina lidí se domnívá, že alergii na psa způsobuje srst. Alergii způsobuje hromadění alergenů v srsti. Alergeny jsou v kůži, výkalech a ve slinách zvířete, ty se potom dostanou na srst a následně do vzduchu, když se zvíře olízne. Mám s tím zkušenosti a nepomůže ani „naháč“ (myslím že pro většinu alergiků ne ).Alergie na psy se může projevit nejen tak, že se osypeš, ale špatně se Ti dýchá, nebo začneš kýchat, kašlat, astmatik může dostat astmatický záchvat. Vhodnější pro alergika jsou rybičky nebo želva.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek