mimi-no696

Jaký osud si vybrat? Být gay nebo ne?

Dobrý den, je mi 17. A mám takový problém. V mém životě se něco událo. No, kde bych začal. Zjistil jsem, tušil jsem to dlouho, že se mi líbí i kluci. Myslel jsem si, že je to jenom pubertou, protože jsem se někde dočetl, že se to děje kvůli hormonům, ale začínají se mi líbit pořád víc a víc. Mělo by to být naopak, že se mi začínají líbit víc a víc holky. Problém je v tom, že já to nechci, já nechci být takovej, já chci holku, ale nemůžu to nějak změnit. Kolikrát si za ty myšlenky na kluky i nafackuju. Lhal bych, kdybych říkal, že se mi nezdá o obou dvou, ale o klucích čím dál víc. Ale chci být „normální“. Bojím se toho, kdo by mi zbyl, kdybych to řekl, i když většina lidí si to o mě myslí. Dozvěděl jsem se na intru, že je to o mě obecně známý. Všem lžu, když říkám, že už mám nějaký holky vyhlídnutý. Vlastně nemám, protože se je bojím oslovit. Bojím se, aby mě neodmítli, kvůli názoru ostatních. Ani nevím, jak se mám rozhodnou. Nevím, co mám dělat. Je lepší kluk nebo holka? Na tuhle otázku hledám odpověď poslední měsíc skoro každou noc.

Jak bych se měl rozhodnou? Být sám sebou, nebo si mám na něco hrát? Kam bych mohl zajít aby mi poradili, jak se mám rozhodnou a hlavně, kde pochopí ten člověk, jak se opravdu cítím.

Předem děkuji Tomáš :)

Nejlepší odpověď
led

Tento problém si musíš rozhodnúť sám, podľa svojho svedomia.
Najlepšie je túto otázku položiť nielen sebe, ale i psychológovi, prípadne ak chceš ostať v „anonymite“ pozri si stránku a napíš do http://www.004.cz/

Len malá poznámka, ak chce byť človek šťastný, musí byť sám sebou. Hrať sa na niečo iné, len zhoršuje jeho psychiku.
Doplňuji:
pozri si aj spätne iné otázky a odpovede s touto tématikou:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=gay

Další odpovědi
MK44

Rodíme se různí. Někdo jako heterosexuál, někdo jako homosexuál nebo bisexuál. Stejně jako se někdo narodí se zdravým srdcem nebo ledvinami a někdo s vrozenou vadou. Někdo jako Čech, jiný jako černoch nebo jako Japonec. To si vybrat nemůžeme! Nelze si to rozhodnout.
Každý chceme být „normální“, tj. asi být jako ostatní, jako většina ostatních. Kdo se narodí s vadou zraku, chce „normálně“ vidět, kdo má celiakii, chce se „normálně“ najíst s ostatními ve školní jídelně. Je normální chtít být normální. Obzvláště pak v netolerantní společnosti.

Ano, příroda není spravedlivá. Nemá rozměr ohleduplnosti. Ten by měli mít lidé. Život člověka odlišného od většiny je obzvláště těžký mezi takovými lidmi, kteří problém, o němž píšeš, nechápou. Neumějí si představit, že by se do takové situace dostali oni sami nebo jejich děti. Možná je proto děsí. Konec konců i netolerance k vrozeným dispozicím může být vrozenou dispozicí. Nebo se získává vadnou výchovou? V tom případě by se s tím snad dalo něco dělat – byť neříkám, že by to muselo být s pomocí důtek nebo jejich isolace někde v ústraní, jak jsem se dočetl zde v jiné z odpovědí. Zatím nezbývá, než to brát tak, že oni nemohou jinak. Ovšem, oni svou agresivitou a pohrdáním ubližují, což se o Tobě, z toho, co píšeš, říci nedá. V tom jsi lepší než oni.

Nemá smysl, abych se fackoval, protože mi nefunguje žlučník. Tím se to nespraví. Budu-li se fackovat, protože mi dlouho trvá než pochopím anglickou gramatiku nebo kvadratické rovnice, rozhodně mi to chápání neurychlí. Spíš naopak. Být sám sebou ve všem, v čem jinému neubližuju, je normální a správné. Nač si působit mindráky?

V 17 letech je puberta ještě „v plné síle“, „hormony“ si ještě nějaký ten rok nesednou. Není třeba panikařit. Ale požádat praktického lékaře o doporučení k sexuologovi nebo psychologovi není od věci. Myslím, že by to bylo rozumné. Sexuální orientaci asi nejde měnit, ale odborník s Tebou promluví smysluplněji než já a poradí Ti, jak na co.

Jo, a s holkama se bav. Vždyť s nima nemusíš hned do postele. Trénuj se. Třeba je to všechno jen proto, že se Ti v jejich přítomnosti roztluče srdce a znejistíš, zatímco s klukama se bavíš v klidu.

zjentek

to by jeden brečel, když to čte. Já být na tvém místě, místo fackování bych si koupil důtky ..známej se šlehá a prej je to supr na nesmyslné myšlenky- jak říká on: pič..iny v hlavě. Tak třeba já tě pochopit nemůžu, protože nejsem rasista, ale mám takové podezření, že budeš pochopen zase jen mezi svýma. A to je právě ten problém ..že se srocujete. Takový menšiny vždycky nadělaj slušným lidem bez úchylek spousty problémů a to jenom skrze svůj nezdravý komplex z odlišnosti. Ať už jsou to židi, cikáni, buzici, zkrátka každej, koho je trocha a chtěl by mít moc nad všemi ostatními. Chceš řešení? Prožij si celej svůj život někde schovanej v ústraní, nesnaž se dělat peklo těm slušným, jenom proto, že jsou jiní než ty. Chovej se jako trpěná menšina a ne jako ten buzik z vyhulených, co ti dělá prima reklamu (vladko nebo tak nějak ) a nic špatného se ti nestane ,)
Doplňuji:
napsal jsem to zhruba tak dlouhý jako ty, ale radost z toho, že to na tyhle stránky taháme, teda nemám ,(