Jaký olej do sekačky?

Dobrý den, mam starší sekačku 4takt, mohu použít na mazání olej Mogul 20W30? Mám ho totiž doma a je mi jinak k ničemu. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podíval bych se jaké je třídy. Osobně do pracovních vzduchem chlazených motorů dávám třídu API: SJ. Ale jsou to stroje hodně zatížené. Na webu se najde klasifikace olejů i dle API a je třeba se podívat k čemu potom takový olej je. Pokud je tam uvedeno olej třídy API SG a více, tak bych asi ho tam dal.
U zahradních motorů je třeba zvažovat, že se jedná o vzduchem chlazený motor. Tedy, že v něm mohou být vyšší teploty než u vodou chlazeném, a že nemají olejové filtry (až na výjimky). Běžně se doporučuje výměna po 100 hodinách provozu nebo 1 ročně, už se doporučuje i po 50 hodinách.

Další odpovědi:

Zlatý

Mogul 20w/30 je poměrně zastaralý olej o výkonové klasifikaci dle API - SC/CB.
Je určen pro automobilové motory z roku 1967.
Použil bych něco kvalitnějšího.
Podstatné ale je co doporučuje výrobce sekačky. Třeba klasifikace vyhovat bude.

Zlatý

zde jsem vám něco našla a kopírla

Do 4 taktního motoru - benzín BA 95 Natural, olej v množství většinou u malých 4 taktů 0,6 l. Olej dle výrobce motoru, nebo stejné specifikace. Např. můžete použít olej Mogul Alfa - je to 1 ltr za cca 100,-Kč, nebo B+S je o něco dražší, ale hlavně dodržet kvalitu. Olej nepřeplňujte - na rovné ploše po dokonalém vypuštění(odsátí dle vypouštění) z teplého motoru, počkat až všechno vykape. Potom uzavřít, a naplnit 0,5l, počkat přeměřit a doplnit dle měrky. Při přeplnění odsát, nadměrné množství oleje způsobuje kouření motoru - spalování oleje a nepravidelný chod. Benzín pouze koupíte a naplníte nádržku. Benzín dlouho neskladujte, pokud možno spotřebovat, nebo ošetřit přípravkem proti stárnutí, ale nový benzín je vždy nejvhodnější. Nic neředíte a do benzínu nic nedáváte pro běžný provoz - delší uskladnění - dle nutnosti jsem uvedl.

Zdroj: http://www.zahrada.cz/forum/ma la-mechanizace/prosim-o-radu-j aky-benzin-a-olej-do-sekacky-3 2764/?retezec=tecumseh

Bronzový

kdyz napisete i presnou znacku sekacky, tak se to da najit na netu. nebo by to urcite vyresil manual na sekacce.
obecne-zalezi to na vykonu motoru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.