Jaký olej do sekačky?

Dobrý den, mam starší sekačku 4takt, mohu použít na mazání olej Mogul 20W30? Mám ho totiž doma a je mi jinak k ničemu. Děkuji

Nejlepší odpověď
venkovan

Podíval bych se jaké je třídy. Osobně do pracovních vzduchem chlazených motorů dávám třídu API: SJ. Ale jsou to stroje hodně zatížené. Na webu se najde klasifikace olejů i dle API a je třeba se podívat k čemu potom takový olej je. Pokud je tam uvedeno olej třídy API SG a více, tak bych asi ho tam dal.
U zahradních motorů je třeba zvažovat, že se jedná o vzduchem chlazený motor. Tedy, že v něm mohou být vyšší teploty než u vodou chlazeném, a že nemají olejové filtry (až na výjimky). Běžně se doporučuje výměna po 100 hodinách provozu nebo 1 ročně, už se doporučuje i po 50 hodinách.

Další odpovědi
mosoj

Mogul 20w/30 je poměrně zastaralý olej o výkonové klasifikaci dle API – SC/CB.
Je určen pro automobilové motory z roku 1967.
Použil bych něco kvalitnějšího.
Podstatné ale je co doporučuje výrobce sekačky. Třeba klasifikace vyhovat bude.

hanulka11

zde jsem vám něco našla a kopírla

Do 4 taktního motoru – benzín BA 95 Natural, olej v množství většinou u malých 4 taktů 0,6 l. Olej dle výrobce motoru, nebo stejné specifikace. Např. můžete použít olej Mogul Alfa – je to 1 ltr za cca 100,–Kč, nebo B+S je o něco dražší, ale hlavně dodržet kvalitu. Olej nepřeplňujte – na rovné ploše po dokonalém vypuštění(odsátí dle vypouštění) z teplého motoru, počkat až všechno vykape. Potom uzavřít, a naplnit 0,5l, počkat přeměřit a doplnit dle měrky. Při přeplnění odsát, nadměrné množství oleje způsobuje kouření motoru – spalování oleje a nepravidelný chod. Benzín pouze koupíte a naplníte nádržku. Benzín dlouho neskladujte, pokud možno spotřebovat, nebo ošetřit přípravkem proti stárnutí, ale nový benzín je vždy nejvhodnější. Nic neředíte a do benzínu nic nedáváte pro běžný provoz – delší uskladnění – dle nutnosti jsem uvedl.

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/ma­la-mechanizace/prosim-o-radu-jaky-benzin-a-olej-do-sekacky-32764/?retezec=te­cumseh

RQLM

kdyz napisete i presnou znacku sekacky, tak se to da najit na netu. nebo by to urcite vyresil manual na sekacce.
obecne-zalezi to na vykonu motoru.