klob1

jaký odrušovací kondenzátor do svářečky CO2 Gude 155A?

sousedům blikají světla,nám ne.Ale žádný kondenzátor ve svářečce není.Musí se to nějak spočítat nebo stačí dát nějaký odrušovací kondenzátor na přívodu u svářečky? V Ges mají,ale tam neví jaký dát jako kapacitně..
Doplňuji:
ruší jim to rádio a Tv a vše,hlavně ty světla a příjmače.

Nejlepší odpověď
cochee

IMHO odrušovací kondenzátor neodstraní viditelně blikající světla. Kondenzátor odstraní vysokofrekvenční rušení, které se projevuje například jako rušivý zvuk v příjmu rozhlasu nebo výpadky obrazu v TV. Jedná se o kiloherzové kmitočty; pokud světlo bliká viditelně, jde o frekvence v jednotkách Hz, daleko méně než 50 Hz. Závadu bych hledal v domovním rozvodu 230V.

Další odpovědi
gepik

Tak, jak to popisuješ to vypadá na špatně připojený PEN vodič u sousedů, nebo i u tebe. S hledáním závady bych doporučoval neotálet, můžou nastat velmi nebezpečné situace.