jaknato

Jaký ochranný nátěr na mramorovou desku se zadlabaným pozlaceným nápisem?

Poradí mi někdo vyzkoušený ochranný nátěr nebo postřik na mramorovou desku se zadlabaným pozlaceným nápisem,který by vytvořil jakousi ochrannou folii a zlacení ochránil před povětrnostními vlivy a zlacení se nevymývalo?Děkuji.

Odpovědi
badisko

No ono to neni tak jednoduche jak se vsude v reklamach a uvadi natrete a mate pokoj …:D
Tak predne nevime jaky mate druh Granitu (zula… mramor ..barva …nazev onoho kamene )..
No ma rada zni ..bylo by moudre to nechat profikum ..duvodu je vic ale ten hlavni ze v domacich podminkach nemate naradi a zkusenosti ..
Takze by bylo moudre se zamyslet nad tim co vlasne od ochrany cekate ..nejlepsi zpusob ochrany bude samozdrejme voskovanim a naslednou impregnaci je to nejtrvalejsi reseni lze to udelat i doma..ale pokud nemate zkusenost tak to muze dopadnout katastrofalne …
Voskovani se provadi mechanicky a vosk uzavre vsechny pory v kameni proti vode ale propousti vzduch coz je treba kamen musi dychat !!!
pak tady mame bezbarve laky na Granit ..na zulu se pouzivaji trochu jine nez na mramor ..take je to dobre reseni z dlouhodobeho hlediska …
a pak jsou tady takzvane impregnace ktere nemaji dlouheho trvani ..
Stejne jako u vseho plati i u pripravku na ochranu kamene to ze cim drahsi tim lepsi …
Pri praci s kamenem nesmite zapominat na par podstatnych veci a to ..
Tak nejdrive odstranit starou impregnaci !!
movou nanaset vzdy na suchy a cisty material ..protoze se snizuje funkcnost ..
Provest zkousku na stejnem druhu kamene nebo na malem kousku vasi desky ..nekdy je reakce s kamenem dost zvlastni v podobe skvrn velkym poskozenim lesku desky atd …
Prostudovat si technicke informace na vyrobku a postup ..
nepodcenovat bezpecnost prace s chemii rukavice a ochrane bryle jsou vitany …;D.
no pokud budete chtit pomoct z danym resenim ..tak mi pisnete do posty a uvedte druh kamene …najdeme provas nejsednodussi reseni s ohledem na funkcnost a take cenu …popripade presne nazvy politur ..vosku take s obledem na jejich cenu..
A na zaver moc neverte tomu co se pise na netu u pripravku je to hlavne reklama a skutecnost je bohuzel ponekud jina …dobra volba tedy je navzdtivit specializovane prodejny nebo kamenictvi kde se tyto veci take pouzivaji …
Jo a jeste pokud mate nahrobek novy tak snim proboha nic nedelejte !! Je uz naimpregnovany z vyroby …!! mohlo by se lehce stat ze koupena politura bude blbe reagovat s kamenikym voskem a stratite lesk desky a mohou se tam objevit fleky atd…

Zdroj: kamenicka praxe…

sevos

Google-ochrana mramoru.

marci1

Je také možné znovu nápis pozlatit.