Jaký obsah má nádoba, když víme, že průměr dna je 50 cm a výška je také 50 cm ?!

Doplňuji:
Odpovídajicí snídali vtipnou kaši, že jo, nebo jsou tak chytří, zvlášť brillant !

Nejlepší odpověď
mosoj

98,125 litrů

K výpočtu pláště i povrchu stačí tyto údaje. Žádný třetí rozměr není třeba.
Doplňuji:
Obsah není povrch pláště nebo povrch tělesa.

Další odpovědi
brillant

98174,7704246­81038701957605727484 cm³

cochee

Nevím, co se rozčiluješ z brillanta. Kdyby se nesekl v desetinné čárce, napsal správnou jednotku a nějak to rozumně zaokrouhlil (desetinný rozvoj vznikl kvůli použití Ludolfova čísla), tak pravdivá odpověď. 9817,48 cm².

zjentek

tady je to pestré ..nechce se mi počítat, ale když vyjdu z toho, že mosoj určitě nekecá, tak pak to, na co se asi ptáš, musí být 98, 125 decimetrů krychlových ,)

isteron

Obsah valca. Matematika 8. tr. ZŠ .

jpau

Nádoba je prostorové těleso, takže obsah nemá – má objem.

postcd

Potřebujeme vědět ještě třetí stranu. Obsah je plášť, pokud potřebuješ vědět kolik se do ní vejde tak je to objem. Jinak je třeba zohlednit jestli ta nádoba je kbelík, který má dole menší průměr než nahoře např.

arygnoc

obsah je povrch.

teda

2 x πr2 (dvakrát plocha dna, zvonka a zvnútra, r=25)

plus

2 × 2πr x v (obvod kruhu krát výška hrnca, tiež 2× [zvonka a zvnútra], r=25, v=50)

hrúbku stien zanedbávam.

arygnoc

z matematického hľadiska je odpoveď nesprávna – obsah je plocha:

obsah
● v matematike číslo udávajúce plošnú veľkosť plochy v určitých jednotkách.
Jednotkou plochy je obsah jednotkového štvorca so stranou jednotky dĺžky.
● význam, zmysel zdelenia, hlavný dej, myšlienka.
● zoznam kapitol, tém ap. v knihe s uvedením príslušnej strany.
● výskyt, množstvo niečoho v niečom.
● čo vypĺňa vnútro niečoho, náplň.
● veľkosť priestoru niečím ohraničeného alebo veľkosť niečím ohraničenej plochy.
● zmysel jazykového prejavu alebo umeleckého diela. obsahovy obsahova obsahove obsahovo obsahovu obsahovosť

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ob­sah

čo sa týka OBJEMU nádoby, je to skutočne skoro 100 litrov

arygnoc

matematika používa PRESNE definované termíny.

Nesprávne sa používa i spojenie napr. obsah valcov (u motora).

rigormortis

to tady opravdu neumí nikdo počítat??
Vždyť až na jednu odpověď jsou všechny špatně.
A tu jedinou dobrou všichni kritizují

cochee

A která to teda je?

rigormortis

briliantova

cochee

Brillant napsal nějaké číslo a cm³. To je objem. Dotaz zněl na obsah. Obsah, ať to vezmu zleva nebo zprava, je jiná fyzikální veličina než objem. Stejně například, jako napětí není proud. Přes to nejede vlak. A pokud se barabakan skutečně ptal na to, kolik litrů vejde do té nádoby, tak se ptal blbě.

ponovotny

9,8l

rigormortis

98,2litru

ponovotny

98,175 máš pravdu, to bych do tak malého válce nikdy neřekl ;)

rigormortis

vždyť to je půl metru na půl metru…spíš bych měl odhad na větší objem

ponovotny

jak se muže do půlmetrového kýblíku vejít sto litrů???

rigormortis

to je spíš průměr sudu…kýbl má kolem 30cm a tu výšku taky zdaleka takovou nemá