vigo

Jaký obor na SŠ vybrat pro svoje dítě

dcera se hlásí na střední školu. Zajímal by mě názor, co je dnes při tolika oborech na školách rozhodující pro volbu oboru, když nemá dítě vyloženě vyhraněný zájem ale přitom se docela slušně učí. Co je pro vás jako rodiče důležité při volbě střední školy?

Nejlepší odpověď
Lucimia

Pokud ještě nemá jasno a přitom má dobré předpoklady pro VŠ, dala bych dítě na gympl.

Další odpovědi
Nuk nuk

Určitě je důležitý zájem dítěte samotného. Pokud jej, jako Vaše dcera nemá nijak vyhraněný, pak jsou jistě důležité schopnosti.
Vy tvrdíte, že se dcera učí dobře. V takovém případě bych jí pravděpodobně poradila gymnázium.
Určitě se pokuste zvolit takové, které má slušnou úroveň, ale v ČR je jich dost, takže jistě budete mít z čeho vybírat.

roxy52

Blbí je ,že většina dětí v tom věku nemá žádný konkrétní představu,co dělat v budoucnu.A už si musí vybrat profesi.