Akáč

Jaký obor na Obchodní akademii?

Dostala jsem se na Obchodní akademii ale mám si vybrat obor buď všeobecnou ekonomiku, veřejnou správu nebo informatiku v ekonomice chci se tedy zeptat jaký je mezi těmito obory rozdíl? který je lepší? Co se v jakém dělá a jestli potřebuji do každého jiné učebnice? děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Všeobecná ek se ti bude hodit, pokud budeš na VŠ pokračovat třeba na management.
Veřejná správa jsou úřady a také v tomto můžeš na VŠ pokračovat, máš navíc předněty jako VS a právo. Na VŠ můžeš i na eurosprávu, také navazuje.
O informatice moc nevím.

Já mám VŠ tu veřku a práce se hledá těžko, a je i málo placená:-(((

Další odpovědi
ivzez

Když vidím, jak (nejen) úředníci bojují s počítečem,
doporučila bych tu informatiku. S maturitou pak
můžeš na jakoukoliv VŠ a v informatice budeš
mít trochu náskok …

S informatikou podle mne i nejsnáze najdeš
v budoucnu uplatnění — i kdybys už na VŠ nešla.

Šidlo

mám silný dojem, že všeobecná bude to pravé.....prečo?

  1. verejná správa......to ponúka každá druhá vš…a fakt chcete byť na úrade?
  2. informatika v ekonomike? prosím? to mi príde ako nasilu vytiahnutá štatisktika plus dáke programy s veľmi obmedzeným použitím
  3. vôbec, tak úzko sa špecializovať už na SŠ mi príde blbé a krátkozraké.....asi chcete ísť aj na vš, že?

hlavne sa na SŠ naučte účtovníctvo, strojopis , trochu marketingu a najlepšie tri cudzie jazyky (angličtinu tak plynulo, ako len viete, poľštinu a ešte nemčinu/špani­elčinu/francúž­štinu/talianči­nu .....to sú výhodné jazyky pre biznis)

lexx

vyhýbej se ekonomkám (OA) , je to továrna na nezaměstnanost, jednou vzpomeneš…