zelva990

Jaký obor, když ne medicína?

Ahoj, jsem ve 4.ročníku na gymnáziu. Pomalu se rozhoduji, jaký obor jít studovat. Humanitní obory mě vůbec netáhnou, nejsem v nich dobrá, nejvíce mě baví biologie. Dlouho jsem přemýšlela o medicíně, jenže vím, že to obrovské množství času, který bych musela strávit pouze na přípravě na přijímačky, mi za to nestojí… Proto pátrám po nějakých jiných oborech. Napadá mě zatím fyzioterapie, optometrie a orto-protetika. Také jsem přemýšlela o přírodověděcké fakultě, jenže nemám tušení jaký obor bych měla zvolit a jaká práce mě s daným oborem v budoucnu čeká…
Prosím, pokud někdo máte jakoukoli radu, budu za ní moc ráda. Díky!

Nejlepší odpověď
Rokio

Doporučuji ti studovat takový obor, který ti umožní dělat nejen povolání, které tě baví, ale zároveň máš k němu alespoň minimální předpoklady.

Podle mě by bylo nejlepší, kdyby sis napsala tabulku všech oborů a následně vyškrtala obory, na které rozhodně jít nechceš.

Dále se zeptej svých nejbližších a nejlepších kamarádek.