jarmil

Jaký nyní postup u zrušení porodného? Může se zrušit ihned,nebo až jak bude néová vláda a musí se to schválit.

kdy nejdříve, jaký je asi nejbližší pravděpodobný termín zrušení porodného, co myslíte?

Nejlepší odpověď
kropitko

Vzhledem k tomu,že nová vláda není ještě sestavena,tak to letos určitě nestihnou i kdyby moc chtěli. Jinak pokud já vím,tak tato dávka nemá být úplně zrušena,pouze snížena,případně se omezí její vyplácení,stejně jako u přídavků na děti. Tzn.,že tuto dávku,již nebude pobírat každá matka,která porodí,ale bude to závislé na tom,jaké příjmy rodina má.Myslím,že celoplošné zrušení této dávky nepřipadá v úvahu,ale samozřejmě,že je to jen můj názor. Budu ráda,pokud máte nějaké novější informace,když je tu zveřejníte,případně mi je zašlete na e-mail. Děkuji

Další odpovědi
standa

Teď to vůbec neřešte…, jednalo se „pouze“ o předvolební slib, který může doznat různých změn.

A i kdyby změny nenastaly, tak zákon bude schválen s účinností nejdříve od 1.7.2011, ale spíše až k 1.1.2012.

panenka

Posílám vám článek ohledně zrušení porodného .

Utahovat opasky si budou muset nejen lidé pobírající sociální dávky, ale i budoucí maminky. Zřejmě budoucí vládní strana TOP 09 chce prosadit zrušení porodného.

A ODS nevylučuje, že návrh podpoří. Proti jsou jen Věci veřejné. „Zrušení porodného podpoříme pouze v případě, že peníze neušetříme jinde,“ řekl včera Blesku šéf VV Radek John.

Porodné v současnosti činí 13 000 korun za jedno dítě. Porodné je dávka, kterou dostane každá maminka při narození dítěte bez ohledu na výši příjmu. Na jejím zrušení se shodla vyjednávací skupina stran budoucí vládní koalice, která se zabývá sociálním systémem. Své stanovisko teď předá oficiálním vyjednavačům ODS, TOP 09 a VV.

„Nevylučujeme, že zrušení podpoříme. Budeme se snažit v našich programech dojít k rozumnému kompromisu,“ vyjádřil včera stanovisko ODS mluvčí Martin Kupka. Proti zrušení porodného se ale včera ohradil John. „V žádném případě nejde o náš návrh, nelíbí se mi to. Budeme se nejdříve snažit osekat výdaje státu a až pak šetřit na budoucích maminkách,“ řekl Blesku šéf VV.

Doporučení, které nyní projedná vyjednávací tým, obsahuje i návrh, aby se o deset procent snížil také objem mzdových prostředků pro státní zaměstnance. Výjimkou, které by se šetření netýkalo, jsou učitelé.

Zdroj: http://volby.bles­k.cz/clanek/vol­by-udalosti/137600/ko­nec-porodneho-a-snizeni-davek-shodla-se-budouci-vlada.html