Ruthiee

Jaký notebook vybrat?

Vím, že takovýchto dotazů je tu mraky, ale přeci jen se chci zeptat.

Jaký notebook byste mi, jako amatérovi přes elektroniku, doporučili? Ráda bych na něm nejen pracovala, ale také bych ho chtěla mít především pro zábavu… sledování filmů, poslouchání hudby, hraní her (konkrétně The Sims 4), nahrávání a upravování zvuku, videa (v Sony Vegas) a obrázků. Někdo mi radil, že proto, aby se mi hra a Sony Vegas nesekali, je třeba mít výkonnější procesor (nejlépe Intel Core i5). Je to nutné? Existuje na trhu nějaký spolehlivý, nesekavý notebook, který navíc vyjde cenově do 15 000?

Nejlepší odpověď
Quimby

Prosím, notebooky na hry nebo renderování videí prostě nejsou.
Pokud ho přesto chcete, tak bych doporučil http://www.czc­.cz/asus-x751mj-ty006h-bila/168174/produkt
Má relativně silný procesor. Navíc má 2× grafické karty, defaultní, která slouží k prohlížní internetu, pouštění videí a tak. Poté tu výkonnější, která sice žere víc baterky, ale zahrajete si na ní i The Sims 4, renderování videí taky zvládá, ale prostě to nebude stejné jako výkonný PC.

Kamila44444: Vážně to není jedno, to co tam dneska dávaj je hrůza. Nalákaj lidi, který tomu nerozumí, na gigabajty. To, že velkej harddisk nemá nic společnýho s výkonem už neříkají. Poté tam nacpou kombinaci super grafika + starej procesor nebo opačně. A pak nevyužiješ ani jedno, protože se budou navzájem brzdit.

Další odpovědi
kamila44444

Pokud ho nemáte vyloženě pro nějaký důvod, tak je to úplně jedno co máte za notebook :) Pokud by jste chtěla výkonnější, tak vybírejte mezi herními.. ale to si myslím, že je zbytečné :) Jinak doporučuji značku Acer..