Questman

Jaký notebook do 30ti tisíc aby zvládal náročné hry alespoň na doporučené požadavky?

Hry s hw požadavky jako Far Cry 3 (alespoň doporučené, nejlépe optimální): http://1url.cz/YGPC

nebo Battlefield 4 (recommended): http://1url.cz/GGPZ

Doplňuji:
Takže radši http://1url.cz/5Gct
nebo http://1url.cz/DGcz ?

Nejlepší odpověď
huxa

nebál bych se tady tohoto – http://www.al­za.cz/toshiba-satellite-p50-a-13c-stribrny-d488341.htm + ještě bych doporučil přidat SSD 128GB místo dvdmechaniky.

Další odpovědi
Quimby

Rozhodně nekupovat ultrabook, platíte za to, že je to tenčí a méně výkonné aby se to tam vešlo.
Já bych doporučil http://www.al­za.cz/msi-ge70-2oe-280cz-d508097.htm má 4jádrový procesor, dobré ramky i grafiku, nemá ale SSD. Má numerickou klávesnici a FullHD displej.
Tady máš test grafiky: http://www.no­tebookcheck.net/NVI­DIA-GeForce-GTX-765M.92907.0.html když sjedeš dolů máš tam i Battlefield4.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil, pokud si budeš vybírat nějaký jiný, tak koukej hlavně na procesor, ať je aspoň 4jádrový, na ramky ideálně 8GB, taky si vždy vyhledej grafiku na http://www.no­tebookcheck.net/ abys viděl jak je doopravdy výkonná, protože lidé co píšou reklamy na to maji většinou dost jiný pohled.

cepice

na 100% Lenovo Yoga 2 PRO!!!!

http://notebo­oky.heureka.cz/le­novo-ideapad-yoga-2-pro-59-392777/

Questman

huxa
Vypadá zajímavě ale má lesklý display a jen 2GB grafiku a tyhle hry si nárokují už 3GB grafiky :/
Btw, ty máš s Toshibovskými ntb zkušenosti?

huxa

Ne, dnešní hry si nenárokují 3GB, to je pitomost. Kámoš hraje BF na ultra na grafické kartě s 1GB paměti.
Měl jsem jednu Toshibu a hlavně třída sattelite je plná nevyčnívajících kousků-nejsou drahé ani příliš levné, nejsou příliš nadupané, ani slabé a dobré zpracování, narozdíl od Asusu, Aceru, apod.

Jinak, raději bych bral ten MSI.

Quimby-aspoň čtyřjádrový procesor je naprostá volovina. U notebooků hlavně Questmane hleď, ať má procesor od intelu, neboť daleko méně žere a hřeje oproti AMD. V klidu by ti stačilo dvoujádro.

Questman

Battlefield 4 na ultimátní požadavky s 1GB VRAM? :D
To si snad děláš srandu? :D

Btw, jak je to podle tebe s HP v porovnání s Asusem, Acerem, Toshibou a MSI?

huxa

Není moc důležité, jak je veliká (nad 512MB na tom moc nezáleží), hlavně, aby byla rychlá a především-rychlý a dobrý čip. Jestli 2 nebo 3GB paměti je čistě tah prodejců, neboť si lidé stejně jako ty řeknou, že to musí být zákonitě lepší…

HP už řadu let vyrábí kancelářské notebooky a u nás má celkem slušnou zákaznickou podporu, osobní zkušenosti s nimi bohužel nemám, při výběru notebooku bych se HP ovšem nebál.

Questman

Trochu mě to mate.
Nechci si zase koupit nějakou levnou čajna kraksnu, co nabídne pohádkový výkon za mrzký peníz ale za měsíc jí rupnou panty, za dva měsíce se rozsype baterka a za půl roku půjde do koše :/
Takže hledám mašinu, s >=17" antireflexním/mat­ným monitorem, co utáhne i nejnovější hry na ultra nastavení všeho a zároveň dost kvalitní aby vydržela tak 5 let bez větších poruch. Takový malý zázrak by se na našem trhu nenašel? :D

huxa

V tom případě má právě MSI dobré kousky, kde nedá krásný procesor, skvělou grafiku a to doslova a do písmene zabije půlterabajtovým HDD s 5200otáčkama a 8MB vyrovnávací paměti. Tohoto „šetření“ se u MSI nemusíš bát, pokud chceš notebook na hry. Také, když se podíváš do herní scény, MSI jí krásně vévodí a zaměřuje se čistě na ni.

Questman

myslíš, že výsledky z tohoto webu (http://www.no­tebookcheck.net/) jsou pravdivé nebo se podle toho řídit nedá?

huxa

Určitě by tam si jen tak nevymýšleli čísla, pokud nemá člověk zkušenost se všemi komponenty, určitě dobrá pomůcka.

Questman

Které komponenty jsou tedy rozhodující, když chci, aby se hry nesekaly a měly vysoké fps na co nejvyšší nastavení, při spuštěném nahrávání, třeba pomocí Frapsu? Já žil v domnění, že hlavní je co nejvyšší VRAM a RAM a k tomu pocesor 3GHz+ ale některé grafiky mají celkem málo VRAM a přesto zvládají hry na vysoké nastavení dobře i když výrobci u nich uvádějí požadavky, které ta karta mnohdy nesplňuje. Jestli je to kus od kusu, dá se v tom vůbec nějak orientovat, nebo si musím každou sestavu ozkoušet osobně? :D

huxa

Nejlepší jsou samozřejmě testy, na různých webech najdeš testy komponent, v tvém případně přímo notebooků a rovnou také srovnání s jinými. Poté je důležitá výrobní technologie procesoru, u her pokud budeš mít i5; i7 a ne nějakou podtaktovanou verzi, měl bys být za vodou. To samé s grafickou kartou, kde je důležité jádro a takt jádra, poté takt paměti a až poté její velikost. Pokud si vybereš nějakou novější grafickou kartu GTX, neuděláš chybu. Poté je důležitý rychlý disk a až poté paměť RAM; její časování, takt a velikost. Ovšem platí, že celý notebook bude tak rychlý, jako jeho nejpomalejší část.
U notebooků se na většině e-shopů nedočteš všechny tyto údaje, proto je důležité hledat a hledat.

Questman

Ok, takže já půjdu hledat :D
Určitě díky za všechny rady a za věnovaný čas

huxa

Není zač, ať ti tvůj budoucí notebook dobře a dlouho slouží :) pokud budeš ještě s něčím potřebovat poradit, napiš mi do zpráv :)

Questman

Vypadá to lákavě ale co koukám, tak MSI dělá 17" jen s lesklými monitory a ty jsou pro mě, bohužel, nepoužitelné :(

Questman

ne, moje chyba, špatně jsem si nastavil vyhledávání :D

Questman

cepice
To si děláte srandu ne? :DD
S 4GB RAM a Intel® HD Graphics 4400? :DD Na tom by se sekalo i Gta IV, natož Bf4 na doporučené.