1vlasta1

Jaký notebook?

Dobrý den jelikoz nerozum prilis pocitacove technice chtěl jsem se zeptat jaký počítač bych si mel vybrat. Jsem na stavarne a používáme autocady a podobně programy. Jaké parametry by mel mít aby mi stačil popř. Jaké značky jsou lepší? Muze te popř dodat linky na webové stranky . děkuji predem

Odpovědi
Lamalam

Na pohodlnou práci s programy typu CAD potřebuješ kromě výkonu také hodně veliký monitor. Řekla bych, že NTB není pro tento typ programů vhodnou volbou.

McArthur

Když už notebook, tak bych volil něco s procesorem Intel Core i5, RAM 8 GB, grafickou kartu od Intelu (je to na práci, ne na hry, takže grafiky AMD a nVidia nejsou potřeba) a k tomu externí monitor o úhlopříčce alespoň 24". Tím se ti bude dobře kreslit i v případě, že notebook bude mít display malý. Na časté přenášení bych volil notebook s displejem 13,3" nebo 14,1", v nouzi 15,6". Mrkni se také na operační systém, kde bych doporučil verzi Windows 8.1 Pro s downgrade na Windows 7 Pro.

V případě značek je téměř jedno, co si vybereš. Hlavně vol to, co má servis v ČR. Takže (řadím abecedně s tím, že bych upřednostnil značky označené hvězdičkou): Acer, Asus, Dell*, Fujitsu*, HP*, Lenovo, Packard-Bell (je to Acer), Toshiba*.

Konfigurace u jednotlivých značek budou téměř shodné, a tak se na konci podívej do peněženky a vyber podle toho. Pamatuj, že čím méně serepetiček to má, tím to obvykle déle vydrží.

Bedy

Záleží také na Vašem rozpočtu. Ale v zásadě se dá říct, že vše podstatné tu již bylo napsáno.

Osobně bych však upřednostnil větší zařízení – 15,6 palce ideální a raději něco se silnější grafickou kartou – takovou, aby nebyla sdílená. Automaticky nelze říct, že pokud tam nebudu hrát hry, stačí grafika od Intelu. AutoCAD je velmi náročná aplikace, takže volbu profesionální grafické karty nelze podcenit.

Volbu operačního systému bych nechal na tazateli – downgrade na Windows 7 nutně nemusí být lepší volbou. Co se týče značky, osobně bych vybíral buď Dell nebo HP – dle mého názoru mají nejlepší uživatelskou podporu a mívají obvykle lepší zpracování.

Tobbycz

Zkus se podívat na http://www.sprav­nynotebook.cz/, zde zjistíš veškeré informace, které by tě při nákupu měly zajímat :)

1vlasta1

Jo a kdybych si občas na tom notebooků chtěl zahrat tak by tam byla jedna z tech lepších grafických karet potrebna

1vlasta1

Díky moc za názory obzvlášť od McArthur