koudy93

Jaký notebook na VŠ menších rozměrů s dobrou výdrží a nejlépe ne s win 8?

Zdravím, potřebovala bych poradit s výběrem notebooku na VŠ v září nastupuji na Ekonomii tak bych potřebovala vybrat nějaký notebook menších rozměrů s dobrou výdrží a nejlépe ne s win 8 jinak asi žádné velké nároky, ale čím lepší tím samozřejmě lepší v cenové kategorii cca 12 tisic :) Předem děkuji :)

Odpovědi
McArthur

Vybíral bych něco s úhlopříčkou displeje 13,3". Není to ani velké a ani malé. Proti netbookům mají vyšší výkon, pokud to nebude ultrabook, tak je to podstatně levnější a ano, v podstatě je jedno, co zvolíš.

jpau

Řešil jsem to s přítelkyní pár let zpět a omezilo se to na jediné kritérium, na alze mu říkají filtr podle barvy.

(chci tím říci, že Tvoje požadavky jsou v zásadě minimální takže si kup co se ti líbí a pravděpodobnost, že uděláš chybu je velmi malá)

cochee

Notebookům s dobrou výdrží se říká ultrabooky. Bývají dražší než „obyčejné“ notebooky, ale už jsem viděl i že do toho cpou procesor AMD a i různě jinak slevňují z hardwarových parametrů (i když se to nemá, termín ultrabook má společnost Intel chráněn obchodní známkou a má celkem přesně specifikované minimální parametry), takže už i za těch 12kKč by se mohl dát sehnat, zvláště když bez Windows.