Blackiexxx

Jaký názor máte na lycea?

Chtěla bych se zeptat jaký názor máte na lycea. Nejlépe i konkrétně(e­konomické, pedagogické…)

Nejlepší odpověď
annas

Znám jen ekonomické lyceum. Lyceum je něco mezi gymnáziem a střední školou. Gymnázium poskytuje všeobecné vzdělání a připravuje pro další studium na VŠ.

Lyceum má má méně předmětů všeobecného vzdělájní, ale složením maturitní zkoušky získáte obecně odborné vzdělání, které vám umožní pokračovat ve studiu na vysoké škole nebo na vyšší odborné škole, zejména ekonomického směru.

Nastoupíte-lli po maturitě do praxe, jste schopný se orientovat přímo a bry se zapracovat..

Získáte tedy vědomosti z oblasti všeobecného vzdělání a obecně odborného ekonomického vzdělání.

O oboru Ekonomické lyceum se může dovědět víc na stránce OA Olomouc

http://www.oa­ol.cz/cs/conten­t/ekonomicke-lyceum

--
O pedagogickém lyceu víc v odkazu

http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/7842M03

--
Záleží na vás, co chcete v budoucnu dělat. Jít do zaměstnání, studovat na V0Š nebo VŠ.