rouzi

Jaký názor máte na inspektory popelnic?

Třídím odpad a nedělá mi to žádný problém.
xxxxxxxxxxxxx
Inspektoři kontrolují popelnice, a pokud shledají nedostatek, nalepí samolepku na popelnici.
Nemluvím o kontejnerech, které jsou majetkem města.
Můžou vám na osobní majetek nalepit samolepku?
xxxxxxxxxxxxx
PS: Nemám s tím osobní zkušenost, jen mě zajímá, zda na to mají právo.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jde o to, kde se ta popelnice nachází. Pokud je na veřejně přístupném místě, nemohou mě pokutovat za nedodržení nějaké vyhlášky o třídění odpadu. Pokud je na soukromém pozemku, kam mám přístup jen já, mohou mi to vytknout a v případě pokuty dokázat, že jsem to byl já.
Co se týče samolepky, zřejmě nedochází k poškození a tudíž není co řešit.
Jinak odpad vyhozený již není mým majetkem, jelikož jsem se jej zbavil a nemohu si nárokovat jakoukoli újmu na věcech vyhozených.
Např.: pokud budou po mně chtít genetický materiál – DNA a já to odmítnu, nebudou-li mít zákonný důvod, odebrat mi jej nemohou. Pokud však vytáhnou z popelnice můj hřeben s vlasy a z toho DNA získají, nemohu proti tomu nic dělat.

Další odpovědi
Hlada

Pokud vím, tak jde pouze o pokus nějak zjistit, co lidé vyhazují. Nejde o žádné postihy. Jestli snad někdo dostane nějakou samolepku, tak mu žádná škoda nevznikne. Faktem je, že se toho vyhazuje moc a něco se s tím musí dělat.
Přiblblé ochraňování osobnosti, které vede k větším škodám, než užitku, mi už leze na nervy.

Drap

Názor žádný. Je to jejich práce. A pokud vím, tak to prozatím proběhlo pouze na jednom místě v republice a to jen na malé části města.
Právo na to mají. Obec má ze zákona povinnost kontrolovat třídění. Stejně tak může upravit místní vyhlaškou lepení samolepek i na soukromé popelnice.

dobytek007

Je to neskutečná hovadina.

Lamalam

O tom slyším poprvé, nikdy jsem takového inspektora neviděla.

Kryšpín

Možná to jsou podplacení bezdomovci

rouzi

Lamalam slyšela jsem to v televizi. Taky jsem žádného neviděla.
xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxx
dobytek007 mám stejný názor.

rouzi

JájsemRaibak dík.
Já bych to nedělala ani za nic. Hrabat se někomu v popelnici.
Neznám nikoho kdo by netřídil. 🙂
.