Avatar uživatele
rouzi

Jaký názor máte na inspektory popelnic?

Třídím odpad a nedělá mi to žádný problém.
xxxxxxxxxxxxx
Inspektoři kontrolují popelnice, a pokud shledají nedostatek, nalepí samolepku na popelnici.
Nemluvím o kontejnerech, které jsou majetkem města.
Můžou vám na osobní majetek nalepit samolepku?
xxxxxxxxxxxxx
PS: Nemám s tím osobní zkušenost, jen mě zajímá, zda na to mají právo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, JájsemRaibek před 3008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jde o to, kde se ta popelnice nachází. Pokud je na veřejně přístupném místě, nemohou mě pokutovat za nedodržení nějaké vyhlášky o třídění odpadu. Pokud je na soukromém pozemku, kam mám přístup jen já, mohou mi to vytknout a v případě pokuty dokázat, že jsem to byl já.
Co se týče samolepky, zřejmě nedochází k poškození a tudíž není co řešit.
Jinak odpad vyhozený již není mým majetkem, jelikož jsem se jej zbavil a nemohu si nárokovat jakoukoli újmu na věcech vyhozených.
Např.: pokud budou po mně chtít genetický materiál – DNA a já to odmítnu, nebudou-li mít zákonný důvod, odebrat mi jej nemohou. Pokud však vytáhnou z popelnice můj hřeben s vlasy a z toho DNA získají, nemohu proti tomu nic dělat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pokud vím, tak jde pouze o pokus nějak zjistit, co lidé vyhazují. Nejde o žádné postihy. Jestli snad někdo dostane nějakou samolepku, tak mu žádná škoda nevznikne. Faktem je, že se toho vyhazuje moc a něco se s tím musí dělat.
Přiblblé ochraňování osobnosti, které vede k větším škodám, než užitku, mi už leze na nervy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Názor žádný. Je to jejich práce. A pokud vím, tak to prozatím proběhlo pouze na jednom místě v republice a to jen na malé části města.
Právo na to mají. Obec má ze zákona povinnost kontrolovat třídění. Stejně tak může upravit místní vyhlaškou lepení samolepek i na soukromé popelnice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dobytek007

Je to neskutečná hovadina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

O tom slyším poprvé, nikdy jsem takového inspektora neviděla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Možná to jsou podplacení bezdomovci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
rouzi

Lamalam slyšela jsem to v televizi. Taky jsem žádného neviděla.
xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxx
dobytek007 mám stejný názor.

před 3008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rouzi

JájsemRaibak dík.
Já bych to nedělala ani za nic. Hrabat se někomu v popelnici.
Neznám nikoho kdo by netřídil. 🙂
.

před 3008 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek