Dařbuján

Jaký název má rybí huba ?!

Nejlepší odpověď
ahold

Požerák

Další odpovědi
beer

Tlama, tlamka. Místo zubů a jazyka mají nedravé ryby v tlamě požeráky – kost s požerákovými zuby.
http://www.ces­karyba.cz/kapr-obecny-cyprinus-carpio
Doplňuji:
Požerák je tedy jen část rybí tlamy (!!) a požerákové kosti má každá ryba dvě. Právě ty požeráky bývají uschovávány z velkých ryb jako trofeje ))
Rybářská praxe

Lucijej

U ryb a paryb se používám pojem rostrum, ale označuje to celou protaženou část lebky. Jinak pro pro hubu se používá rybí ústa, tlama. Ale možná že třeba rybáři používají nějaký spešl termín :o)

beer

Proč takové zbrklé uzamčení otázky, navíc při nesprávné odpovědi??

www

Admin je dnes mimořádně aktivní a podařilo se mu trefit kozla 😁