Stuart6

Který nápoj nebo potravina je nejlepší na zahřátí v zimě?

Nejlepší odpověď
klumprt

Svařené víno s trochou rumu. To když člověk přijde zvenku a potřebuje se rychle rozehřát a zůstane v teple. Pokud zůstává venku, tak radši něco bez alkoholu, např. čaj. Poněvadž jak alkohol roztahuje cévy, tak sice zkraje se pocit tepla dostaví, ale pak to teplo uniká z těla ještě rychleji než předtím.

Další odpovědi
anonym

Tady jsou vyjmenované pro zahřátí i pro oclazení
http://www.na­sevyziva.cz/sek­ce-zahrivaci%20a%20chl­adici%20potra­viny/clanek-zahrivaci-jang-a-chladici-jin-potraviny-541.html

setapouch

Nejlepší je peřina a živočišné teplo. Takže zalézt pod duchnu s nějakou fešandou. Vás ve škole neučili, že třením vzniká teplo? :D