Hykam

Jaký na to máte názor?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/258894-prekupnici-s-dluhy-si-nasli-novou-fintu-jak-odirat-lidi.html

Nedivím se, když někteří jedinci v pocitu bezradnosti volí někdy násilí vůči exekutorům. Přesto, že jsem klidný člověk, tak mne tohle jejich jednání nadzvedává ze židle.
Jak může soud schválit exekuci kvůli již promlčené pohledávce?

Nejlepší odpověď
anonym

Soud neschvaluje exekuci, pouze vydává formální platební rozkaz, aniž by zkoumal oprávněnost žaloby (vychází z doložených listinných důkazů), protože tam nechává povinnému možnost podat odpor proti platebnímu rozkazu.
Zpětvzetím žaloby se pohledávka nepromlčuje, jen to umožňuje podat novou žalobu, neboť ta původní už v soudním řízení nefiguruje.
Samozřejmě, že je to vypočítavá sviňárna, jenže bohužel v souladu s naší nedokonalou legislativou. V běžné praxi zákon předpokládá, že stáhnutím žaloby se stává petit bezpředmětným, nepočítá se spekulativním zneužíváním soudních mechanismů.

Další odpovědi
Drap

To jsou důsledky toho, když jsme pozdvihli peníze nade vše.