Zlatý

Jaký myšlenky nebo představy ve Vás vyvolává SPIRÁLA?

Tenhle ornament mě fascinuje už hrozně dlouho a pořád mě čímsi jaksi inspiruje. Zajímalo by mě, jestli jsem takhle posedlá jen já, nebo jestli "nekonečná, stáčející se čára" něco vyvolává i ve vás?
Díky za názory, představy a asociace a reakce kdyžtak v diskusi!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Uvidím nebo uslyším spirála tak se mě vybaví něco mystického a nebo taky Inflace a Deflace.

Další odpovědi:

Pokročilý

Spirála je v přírodě hojně se vyskytující ornament, fascinující je že jde o čistou matematiku, tzv. Fibonnaciho čísla, a je jedno jestli to je květ slunečnice, ulita hlemíždě, nebo stočený ocas chameleona. A co ve mě vyvolává? Trochu nevolnost, připadá mi že se pohybuje :-)

Pokročilý

Nekonečno...

Bronzový

Evokuje ve mě pád, nebo let do nějaké hloubky. Není to deprimující, spíše závratné...

Bronzový

Já osobně si teda představím barevnou spirálu ve tvaru tunelu nebo tornáda. A taky se mi vybaví spirála na vařiči. :-D

Zlatý

Víš to, že se přistihnu ,že ji často čmárám jen tak na papír ....nějak mě to uklidňuje .

Bronzový

Jen vzpomínky na intr kdy si moje spolužačka vařila kafčo na pokoji,což se vůbec nesmělo a pak si s tím chtěla kulmovat vlasy.Ještě štěstí,že jí to vychoška sebrala.V každém případě spirála může být něco nekonečného a docela zajímavého.

Bronzový

nejste v tom sama: větší samolepku spirály mám nalepenou vzadu na mobilu (údajně odrušuje škodlivé záření), delší spirálky nosím jako náušnice v uchu nebo mám takový i přívěšek na krk.
Tento tvar mě uklidňuje a dodává energii. Řekla bych spíše "roztáčející se čára"..

Zlatý

Představím si ji většinou namalovanou v kruhu a jak se točí dokola jako u hypnotizéra...

Pokročilý

Představím si něco jako nakreslenou pružinu. Také si ji občas jentak kreslím na papír, prostě jentak, asi pro uklidnění :)

Pokročilý

Když koukám na spirálu, vyvolává ve mě pocit nekonečna a tudíž zděšení. Vyvolává ve mně vlastně stejné pocitu jako vesmír, něco neznámého, co ve vás vyvolá strach.

Bronzový

jako bych viděl šnečí ulitu :)

Bronzový

Pocit nekonečnosti a totálního chaosu. Anarchie. Žádná pravidla, ani disciplína. Prázdnota. Štěstí i smutek v jednom.

Bronzový

Ta ukoncena napr. DNA,podle ktere se da urcit o jakeho zivocicha se jedna.
Ta nekonecna - asi cas,prostor, vesmir a nase nicota.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.