Lion King

Jaký může mít člověk tep při obrovské zátěži?

Odpovědi
Kepler

Při 16/min by člověk zřejmě hibernoval, pokud by to přežil. V závislosti na stáří a tělesné kondici není problém dosáhnout až 200/min. Se stářím se ale možnosti snižují. Existuje vzoreček: 220 – věk = využitelná tepová frekvence – viz http://www.spor­tvital.cz/spor­t/tepova-frekvence-a-vek

Drap

Tep by měl být cca 60/min. Občas m§ýe vyskočit až na cca 16/min.

led

Preboha, Drap „Občas m§ýe vyskočit až na cca 16/min“ neumieraj!…pulz 16/min? Je pravda trénovaní dokážu znížiť tep až do 35/min, ale:
„Maximálna pulzová frekvencia počas námahy pre určitý vek sa vypočítava ako 220 mínus vek. Optimálny tep, na ktorom by sme počas kardiotréningu mali zotrvať, sa pohybuje medzi 65 až 80 percentami z tejto hodnoty. Nad maximálnu tepovú frekvenciu by už organizmus išiel na tzv. kyslíkový dlh. Príklad 40-ročného muža: 220 – 40 = 180 (maximálny tep). Jeho optimálna srdcová frekvencia počas záťaže by sa teda mala pohybovať medzi 117 až 144 údermi.“ http://zdravi­e.pravda.sk/zdra­vie-a-prevencia/cla­nok/12388-viete-aky-je-vas-pulz/

Kepler

Věřím tomu, že šlo 2 překlepy a jeden nedoklep, ale že si někdo nepřečte po sobě ani takto krátkou větu o něčem svědčí… 🙂

led

Drap nezvykne robiť preklepy, ale nevieme, aký tep mal, keď to písal… mohol to byť časový stres: rýchlo aby ma Kepler nepredbehol…

Kepler

🙂 no, možná už byl v přechodu do té hibernace. Ale je pravda, že vždy pospíchá, odpověď má rychlou, ale bez hodnoty. Je fakt, že mě většinou předběhne 🙂 Ale poslední dobou zaznamenávám, že už na to přišel a dokonce občas dá i zdroj! Z něho možná ještě něco bude. 🙂