Sober

Jaký může být rozdíl v kvalitě pitné vody mezi Vinohrady a Bubenčí?

Nedávno jsme se přestěhovali. Tady v Dejvicích, po natočení, voda je zakalená do „běla“. Po chvíli je voda čirá. Bydleli jsme v Krkonošské, tedy na rozhraní se Žižkovem. Voda mi připadala chutnější.

Odpovědi
jmhad

ten rozdíl tam může být.Část Prahy je zásobována z vrtů v Káraném,ta může obsahovat více minerálů a část ze Želivky,kde je nacpáno více chlóru,který po chvíli z vody vyprchá.A v nouzi ještě vypomáhá stará vodárna v Podolí,kde se musí chlórovat ještě více -co v Plzni či v Berouně vyčurají,to tahle vodárna „zušlechtí“ a dodá do sítě. Zeptej se sousedů,co vlastně piješ.

mosoj

Každá voda která je vpuštěna do vodovodního řádu prochází chemickou úpravou a filtrací ve vodárnách. V každé vodárně je prováděna chlorace vody aby se zničily patogenní bakterie. Chlorací a celkově úprav vody na vodu pitnou je několik způsobů. Zejména provedení chlorace má vliv na konečný vzhled , chuťové a senzorické vlastnosti vody. Takže určitě nyní odebíráte pitnou vodu z jiné úpravny a vodárny. A´t je voda odkudkoliv musí před vpuštěním do vodovodního řádu splňovat platné normy. S těmi senzorickými vlastnostmi je to již horší každá voda bude mít jinou chuť přesto bude nezávadná.
Pokud vím jako největší zdroj pitné vody pro Prahu je vodní nádrž na Želivce + desítky dalších zdrojů většinou povrchových.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chlo­rov%C3%A1n%C3%AD_vo­dy