Zlatý

Jaký může být důvod cukání motoru VW 2,0 TDi zastudena?

Dělá to jen po delším stání (noc) při teplotách okolo 0°C a nižších, motor při ´záběru´ - dokud se nezahřeje, nepravidelně škube.
Vyměněný je palivový filtr, žhaviče jsou v pořádku (nastartuje ´na první ťuk´ i v mrazech).
Doplňuji:
Tak to bylo čidlo teploty spalin...
Kapitáne - ´trefil ses´.
;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

zkuste teplotní čidlo co dává data ŘJ.

Další odpovědi:

Bronzový

Mi cukalo JTD a byla tam nějaká komonraj tryska ucpaná, oprava stála majlant:-(((

U nafty to může být i špatná nafta, nevím zda si ji někdy měl v kanystru, ale teď ta s příměsí hnojačky je hrozná, udělá se v ní po čase kal, jako ve starém čaji, a to mi ucpalo tu šíleně drahou trysku:-(((

Stříbrný

Manželce se to s 1,9 TDi stávalo taky, v servisu něco udělali s konektory na vstřikovačích a bylo po problému. Jednalo se o vstřiky PD, u jiného systému vstřikování to může být bezpředmětná rada.

Já jezdím na benzín, nafta patří do traktoru:-)

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Zzzlatokopka -> tak to doufám, že vstřikovače to nebudou...
Stalo se to po natankování u Shellu v Napajedlích, od té doby to cuká - semtam víc, semtam míň...
Doufal jsem že to vyřeší výměna palivového filtru, ale ta nepomohla.
Nepomohlo ani ´aditivum´ a ´protáhnutí´ DPF...
Naštěstí to není moje auto (je kámošky, já, podobně jako Efemej, jezdím na benzin) - ale i tak bych na tu Shell poslal ´hromy a blesky´...

Bronzový

zzzlatokopka

No když jsem pořádně prošlápla plyn, tak to z výfuku vystřelil černý oblak a deset minut za mnou nikdo nemohl jet:-DDD Takový smog to byl:-))))

Bylo to auto z německa a bylo zvyklé na kvalitní naftu, ta naše bursíkovská hnojačka ho za rok odrovnala:-(((
Najeto mělo cca 60tis.km a motor v hajz...

Bronzový

zzzlatokopka

Ještě mě napadá, existuje taková vodička, koupí se na pumpě nebo v autokelly a ta se nalije do nádrže a to rozpustí ten maras.

Zlatý

gecco

Jo jo - tu "vodičku" (aditivum) už jsem zkoušel, uvidím tak ještě po 1000 km... Příští týden...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.