mike

Jaký motorový olej do Fabia 1.4 TDi 55kW 2003

Syntetický nebo polosyntetický a jaká značka?

Odpovědi
lemra@lina

Tohle dělení je 30 let staré a dnes už nic neříkající.

  1. najděte si příručku a vyhledejet patřičnou specifikaci VW možná to bude 504.00 , 507.00
  2. Poté zajděte do obchodu a vybírejte JEN DANOU SPECIFIKACI jinak hrozí poškození motoru.

No a co se týká zimních tříd, tak na zímu je lepší 5W-xx než 10W-xx, zejména pro časté starty a kratší jízdy.

LuciJe

V dnešní době se již vyrábí oleje univerzální. Nebojte se ho použít – poslední dva roky ho liji do všech třech rodinných vozů a motor s tím nemá nejmenší problém.