Jaký motiv měla na reverzu 5korunová mince z předválečných let?

=============­===============
Proč se ptám. Měl jsem v ruce tuto minci, ale značně poničenou, takže nebylo na ni vidět motiv, ale když jsem se podíval, na vámi vložené odkazy, je jasně vidět, co na ni bylo. I když led píše, že tam někde je hvězda, nenašel jsem ji. Co by tam taky dělala, že jo, ale udivuje mne, že tam je ražba vysoké pece a dolu a taky mi nejí jasné, co znamená vyražené písmeno „G“ pod hodnotou mince. Nevíte to ?

Nejlepší odpověď
Drap

Do roku 1938 byly celkem tři typy pětikorun. Na lícoví straně všechny měly reliéf průmyslového podniku na rubové streaně měly všechny státní znak, Mince si byly velmi podobné.

Více zde :
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Koruna_%C4%8Des­koslovensk%C3%A1

Autorem návrhu byl Otto Gutfreund, proto to G

Další odpovědi
led

všetky mince 1.ČS republiky mali z jednej strany štátny znak – dvojocasého korunovaného leva (český symbol), ktorý hrial na svojich prsiach štít (slovenský symbol) s 3 kopcami so štefánskym (dvojramenným) krížom,
na druhej strane hodnotu 5 Kč v pozadi mala továreň s hviezdou na streche
zobrazenie mincí viď:
http://www.min­celipka.cz/pro­duct/stribrne-mince-cr/stribrne-mince-1918-___-1939/5-kcs-petikoruna---1929/936

led

barbakan, kliknite si v odkaze na vyobrazenie mince. V strede na zväčšenom obrázku na ľavej strane strechy „výškovej“ budovy uvidíte hviezdu. Je dosť nezreteľná používaním, ale čitateľná.

led

alebo je to „strojovňa“?