sara46

Jaký mobil si vybrat?

Dobrý den, na Vánoce si přeji mobil, už jsem prošla snad všechny možné, ale stále se nemohu rozhodnout. Rozhodně dotykový, často prohlížení netu, písničky, filmy, hodil by se dobrý foťák a 2 jádra… Kdyby bylo možné tak možnost pro paměťovku..Už jsem přešla z iPhonu 4s, přes HTC, momentálně se mi líbí Sony Xperia S.. A taky hlavní aby to nebylWindows phone.. Děkuju moc všem..
Doplňuji:
MOmentálně mám Samsung Monte, ale je hrozně zasekaný atd.. O Samsungu jsem taky přemýšlela ale nevím no.. Měl by být kolem 8 tisíc.. Zatím jsem u sé Xperii S

Nejlepší odpověď
venkovan

Nebylo by lepší ten starý – tedy současný mobil vyčistit a ponechat si ho a místo nového mobilu si přát něco smysluplnějšího?
Mám pocit, že jsi na začátku střední školy – tedy, že ti provoz mobilu hradí rodiče. Takže s ohledem na věk bych přeci jenom volil něco, co mne nebude tolik připoutávat k nějakému kusu techniky, ale vytáhne mne to ke sportu, zájmovým aktivitám, rozšiřování vzdělání a praktických dovedností apod.

Další odpovědi
huxa

vidím, že o mobily máš velký zájem, jsou důležité zkušenosti, ale vyměňovat je jako ponožky neni zrovna nejlepší (kromě peněz také to, že se musíš naučit zacházet s mobily tak, aby vydržely alespoň 2 roky; že jsou už zastaralé je výmluva).
Doporučil bych ti najít si brigádu někde v servisu či něčem podobném, klidně i bez výplaty, jen, abys měla přístup k mobilům a viděla co a jak se s nimi děje a dělá. Navíc by se ti to hodilo do budoucna, až si budeš hledat práci

panxnotdead

Já bych zkusil samsung

Bedy

Se Samsungy nemám dobré zkušenosti, jsou dost problémové. Kolem 8 000Kč nevím, jestli seženete mobil s dvoujádrem…
Myslím si, že dobrá volba by byla Nokia N9 – výborný foťák, wifina, výborný internetový prohlížeč. Akorát nemá slot na paměťovku, ale vestavěných 16GB většině lidí bohatě postačí…

Určitě zajímavou volbou by mohl být Alcatel OT- 997D nebo ZTE Grand X

  • mají nový Android 4.0 ICS (takže ne ty staré hrůzy)…

A pokud si budete vybírat mobil – tak se prosím koukněte na verzi Androidu – vybírejte pouze 4.0 nebo vyšší, osobně bych však koukal po telefonu s jiným operačním systémem (například Windows Phone nebo BlackBerry RIM OS).
Pro Android je dost virů a nové přibývají – proto je téměř nutné mít nainstalovaný antivirový program – bohužel s tím je spojené i mírné zpomalení mobilu.

I v oficiálním obchodě Google Play byly několikrát objeveny nebezpečné aplikace, často vydávající se za pokračování hry Angy Birds nebpo třeba za různé spořiče baterky,…
Proto si prosím dávejte pozor.
Doplňuji:
Ten Alcatel OT-997D má dvoujádro… to jsem si v tu chvíli neuvědomil.

Zdroj: http://www.vi­ry.cz/havet-na-androidu-stejne-drza-jako-ve-windows/

anonym

zkuste své požadavky zadat na webu http://lepsite­lefon.cz ten jejich algoritmus vám poradí ideální telefon z nabídky českých eshopů, který požadavkům vyhovuje.
Doplňuji:
Osobně bych doporučil buď GOOGLE NEXUS 4, LG OPTIMUS 4X HD, MOTOROLA ATRIX, SONY XPERIA SOLA, …

filipes03

doporučuju LG GM360
pravě ho mam je super

anonym

strašáka antivirovým programem neberte vůbec vážně. Pro platformu android vyvýjím aplikace od samého počátku kdy tu byl na trhu jediný telefon G1, a viry skutečně nejsou problémem této platformy … tento mýtus šíří obvykle jen zastánci jiných platforem kteří využívají toho že antivirové společnosti jim rády dají za pravdu ve svých velmi přemrštěných tiskových prohlášeních.

anonym

z Google Play kagalogu můžete instalovat bez obav. Přečtěte si akorá zda aplikace nepožaduje přístup ke věcem které by vidět nemusela. Stejně jako na facebooku si aplikace žádají přístup k různým částem vašeho profilu a teprve po vašem odsouhlasení to funguje podobně i na androidu. Hra která si vyžádá oprávnění k odesílání smsek by to oprávnění od vás jistě dostat neměla 🙂 ale k tomu stačí používat zdravý rozum a hlavně bý v klidu. Katalog Google Play je sám anvirivovým programem a umí takové aplikace filtrovat, další spec. antivirus není potřeba.