Shaun

Jaký mobil je lepší?

Ahoj, chci si koupit nový mobil a rozhoduji se mezi Huawei Ascend G300 a Huawei Ascend Y300. Máte někdo s těmito mobily zkušenosti? Který byste mi doporučili? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Bedy

Ty Huawei zas žádná sláva nejsou ikdyž ve své cenové kategorii to je solidní.
Y300 má dvoujádrový procesor oproti G300, který má jednojádro. Je to oficiálně nástupce G300.

kdyžbyste na této značce trval, tak bych sáhl po Huawei Ascend W1 – narozdíl od ostatních má operační systém Windows Phone a ne Android. Android má tu nevýhodu, že je docela náročný na hardware mobilu a vím, že na mobilech nižších tříd nefunguje úplně nejlépe, protože nedisponují nějakým výkonným hardwarem.

Přecejen už je to trochu vyšší třída, má výkonnější procesor a hlavně svižnější systém – Windows Phone 8. Je pravdou že i cena je trošku vyšší, než u těch dvouch.

Ovšem bych radši sáhl po jiné značce, a to Nokia nebo HTC. V týhle cenový relaci bych to viděl na Nokia Lumia 620 nebo na HTC Windows Phone 8S.
Windows Phone nabízí lepší základní výbavu – máte tam Microsoft Office předinstalovaný, Nokia navíc i bezplatnou offline GPS navigaci s doživotní aktualizací.

Taky ten Windows Phone je svižnější a rychlejší, má jednotné ovládání aplikací, je uživatelsky přívětivější. Výhodou je i to, že tam nepotřebujete mít antivir – viry pro Windows Phone totiž nejsou a nebezpečné aplikace ve Windows Marketplace nenajdete (narozdíl od Google play kde může umístit sovu aplikace de facto každý).
Když už jsme u těch aplikací, tak výběr je také velký.

No ta Nokia Lumia 620 i HTC Windows Phjone 8S mají lepší foťák a lepší provedení – mají i kvalitnější tělo, není to laciný plast.

Kdybyste chtěl něco levnějšího, pak bych doporučil Nokii Lumii 710.