zjentek

Jaký mně hrozí postih, pokud na sousedovic branku pověsím cedulku s nápisem?

Jaký mám čekat postih, když na sousedovic branku pověsím cedulku s nápisem „Seriozní Pán, račte vstoupit!“

A dále mě zajímá, jestli na ten případný postih může mít nějaký vliv i znění toho textu na cedulce.
To kdyby mně náhodou ujela ruka, udělal bych pár pravopisných chyb a od pohledu by to potom vypadalo skoro jako „MEGAKOKOT, bezmozkům vstup povolen!“ Díky!

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud tím nic neponičíš, tak jako hlavní riziko bych viděl rozbitou hubu.
Pak je možnost nějaké té újmy na cti apod, ale nejsem si jist na jaké úrovni jsou vaše vztahy. Obecně bych to u sousedských sporů viděl spíš na tu hubu…

Další odpovědi
Klaproth

Kdybys něco věšel na mou branku, tak si to s tebou vyřeší náš pes.

johana 56

Sousedovic branka je soukromým majetkem, nikdo nemá právo na ni beztrestně vyvěšovat cedulky.

Když už soused naštve tak, že musím něco udělat, vhodím mu cedulku(samozřejmě s podpisem odesílatele) do schránky nebo si to vyřídím osobně a nemusím se bát pravopisných chyb…

anonym

Radši to provést v noci. Přes den by to mohla vidět zvědavá sousedka od naproti a pak ses ani nenadál a soused by začal jančit. Pokud by ho z toho kleplo, tak by si musel říct, že to byl jen Kanadský žertík. Jinak trest by mohl být ve formě veřejně prospěšných prací. Třeba by to vyjednal tak, že bys mu musel natřít plot nebo jinou práci do které by se mu nechtělo. Třeba přeházet kompost.

yuko

Nebo nápis Vstup na vlastní nebezpečí! Je smutné, když má někdo tu smůlu, že lmá domek nebo chatu navíc i v pěkném místě, ale jeho soused je idiot, který mu stále něčím ubližuje – slovy, činy…je to vlastně šikana a ta je trestná. Domluva s ním nepomůže. Dáte-li cedulku s nápisem na jeho branku, on Vám to vrátí jinak. On čeká na Vaši reakci, on chce Váš hněv stupňovat. Asi je nejlepší ho ignorovat,
Připadně jeho počínáni nahrát, ať máte při nejhorším něco pro policii. Asi už jste fázi, kdy už ani nepomůže si s ním povykládat u piva. A nebo ten Váš domek prodejte ještě větším idiotům než je on.

Smlouvyzdarm

Dobrý den,
předpokládám, že by se nejednalo o výtržnitctví a tak by to byl asi jen přestupek proti občasnskému soužití dle ustanovení § 49 odst. 1 a 2 přestupkového zákona. Sankce je tam do 20.000,– Kč a žádné veřejně prospěšné práce za takový přestupek nehrozí, což se však časem může změnit......
Jarda

zjentek

Klaprothe, já to budu věšet z veřejnýho chodníku. To bys měl asi průser, s tím psem. Nejspíš by šel utratit.