wendyX

Jaký minimální rozměr musí mít zrna rýže, aby mohla být na obale označena jako „DLOUHOZRNNÁ“ ?

Už několikrát v poslední době se mi stalo, že po vybalení běžně prodávané a takto označené rýže jsem měl pocit, že muselo dojít snad k omylu- zrna byla spíše mrňavá… Doufal jsem ještě, že vše se napraví po uvaření- až rýže „nabyde“ na objemu… Avšak „zázrak“ se nekonal- zvětšení bylo minimální. Z toho mám jediný nepříjemný dojem- že jde zřejmě o „klamavou reklamu“ – potažmo vlastně o klamání nás všech- spotřebitelů. Takže- jak to vlastně s tím označováním je?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Dlouhozrnná (průměrná délka 6 mm, poměr délky a šířky více než 3).

Zdroj: http://www.bez­pecnostpotravin­.cz/az/termin/92335­.aspx

Další odpovědi
Drap

Dlouhozrná rýže je druh rýží které mají jehličková zrna. Je podlouhlého tvaru, oproti rýži bílé. Dlouhozrná tedy neoznačuje velikost zrna. Dlouhozrná nemusí zvamenat velkozrná.

anonym

Nejde o klamání spotřebitelů…
😉
Jde o to, že ´opakem´ rýže dlouhozrnné není krátkozrnná, ale kulatozrnná – tedy není rozhodující velikost, ale tvar.