kajaspal

Jaký mi hrozí postich za neplacení daně z polnosti?

Dozvědel jsem se že vlastním menší pole (4000m2), nakonec jsem ho našel i zapsané v darovací smlouvě k domu (asi jsem to přehlédl) ale nic jsem z něj nikdy neplatil, co mi hrozí když stím půjdu na úřad abych to napravil?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Záleží na tom, jestli pole někdo obdělává. Pokud ano, mohl by platit i daň a měl by ti vyplácet pachtovné. Většinou ale daň platí vlastník a nájemce daň refunduje. Mně se tohle taky stalo, několik let jsem byla přesvědčena, že daň platí nájemce. Když jsem zjistila, že tomu tak není, k placení daně jsem se přihlásila a nestalo se vůbec nic, ani jsem zpětně nic nedoplácela. To ale samozřejmě nemusí být všude, jdi statečně do toho… 🙂