Lumpo

Jaký měl názor Adolf Hitler na Napoleona Bonaparteho?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš se oba vůdcové srovnávají.
H. názory na N. se mohou lišit.

Našla jsem několik poznámek, které se uvadějí v anglických zdrojích. Jeden z nich.
http://forum.a­xishistory.com/vi­ewtopic.php?t=4664

Četl jsem knihu Vzestup a pád Třetí říše .Autor uzmínil, že Hitler navštívil hrob Napoleona. a řekl, že je to největší den jeho života.

Hitler byl zaujatý Napoleonovými úspěchy. Na druhou stranu, možná Hitler myslel, že byl inkarnací velkého Napoleona. Kdo ví…

Zdá se, že Hitler obdivoval Napoleona. John Toland ve své knize „Adolf Hitler“ říká, že Hitler chtěl zemřít 5. května, protože v tento den zemřel Napolen.

Hitler obdivoval Napoleona a inspiroval se jím.

,,,

Další odpovědi
Drap

Myslel si, že by ho porazil

klumprt

Viděl jsem článek, ve kterém Hitler psal, že Bonaparte byl gentleman. Bylo to myslím v časopise Der Gegenwart.