Zvědavý

Jaký měl George Washington názor na otroctví ??

Nejlepší odpověď
annas

10 fakt o G. W. a otroctví – 1. odkaz

http://www.mou­ntvernon.org/ge­orge-washington/sla­very/ten-facts-about-washington-slavery

Navzdory tomu, že byl aktivní vlastník otroků 56 let, George Washington bojoval s institucí otroctví a často mluvil o své touze ukončit praxi . Na konci svého života Washington udělal odvážný krok – osvobodit otroky. Jeho závěť pak postupně splnila jeho manželka.

  1. Vlastnil otroky od svých 11 let – dědictví.
  2. Postupně dokoupil další otroky a rozšířil své sídlo Mount Vernon
  3. Po sňatku se jeho počet otroků opět zvýšil
  4. G. W. se svými otroky zacházel lidsky
  5. Otroci udržovali různé nábořženské tradice., zvyky.
  6. Otroci se mnohdy snažili utéct, většinou nebyli úsoěšní , často se bránili proti nesvobodě.
  7. Před svou smrtí napsal dokument, v němž prostřednictvím své manželky věnoval otrokům svobodu. Ale závěť se nevztahovala na všechny otroky. Starší a nemocní otroci mohli zůstat na panství. atd.

Ostatní dokončila jeho manželka k 1. 1. 1801

--
V dalším odkazu najdeme:

http://zivot.cas­.sk/clanok/16498/tes­tamenty-prezidentov-co-odkazal-jfk-manzelke-a-detom

V poslednej vôli napísal: „Je mojou vôľou a prianím, aby po smrti mojej ženy všetci otroci, ktorých vlastním, získali slobodu… Vyslovene zakazujem, aby ktokoľvek, koho som vlastnil, bol predaný alebo pod akoukoľvek zámienkou vyvezený mimo územia Virgínie… A svojmu mulatovi Williamovi dávam ihneď slobodu, či pokiaľ by chcel, môže zotrvať v danom postavení…“
Hlavnou užívateľkou testamentu prvého prezidenta USA bola jeho manželka Martha."

Další odpovědi
Vlastimil011

„George Washington otroky vlastnil, i když ve své poslední vůli jim věnoval svobodu. Přestože Deklarace nezávislosti i Listina práv a svobod mluví o rovnosti všeho lidu, na otroky a Indiány se to nevztahovalo…“