Jaky material na falesne dno kufru auta?

chtel bych si vyrobit mezipodlahu do auta (bohuzel pro fabii I se nevyrabi) jaky material bych mel pouzit? moje predstava je takova, ze by zvyzene dno vyrovnalo schod mezi podlahou kufru a slozenymi sedackami a prostor by se dal vyuzit i k nouzovemu prespani. takze by dno melo i neco vydrzet.

dekuji
Doplňuji:
a idealne at to nevazi metrak ;)

Odpovědi:

Protože v domácích podmínkách jsi omezen technologickými možnostmi, nabízí se jako ideální materiál vodovzdorná překližka (15-18 mm) a z ní dno (přesně - pokud možno) vyříznout - koupíš u kdektrého truhláře (či prodejce deskových materiálů). Případně pak povrch potáhnout např. kobercem (´zátěžákem´).
Doplňuji:
Mosoj:
Proč vodovzdorná? - protože má hladký povrch (není potřeba nijak lakovat a brousit apod.) a je kvalitnější - i pevnější, než ´obyč´ - prostě preferuju jednoduchost výroby.
A proč 15-18? - protože když si na 8-10 sedne metrákovej chlap (chce to i na "přespání"), rozsedne (rozmáčkne) cokoli, co pod tím ´falešným´ dnem bude mít.
___
Ale jistě - jde o mé subjektivné doporučení vycházející z mých teoretických preferencí...
;-)

Zlatý

Pokud se rozhodneš pro překližku ( nevím na co vodovzdornou) tak bohatě stačí 8 - 10 mm.

Zlatý

Doporučuju překližku s protiskluzovou fólií. Osobně s ní mám dobrou zkušenost. Před lety jsem si z ní udělal podlahu do dodávky. Dobře se z ní dá vyříznout požadovaný tvar, neštípe se, povrch je tvrdý a skutečně neklouže. Myslím, že pro tak malou plochu bude stačit 9 - 12 mm.

Zdroj: http://palubky-plotovky-domky. cz/drevomaterial/vodovzdorna-p reklizka/

Diskuze k otázce

anonym

Hmotnost m2 vodovzdorné překližky v závislosti na tloušťce - cca:
12mm - 6,4 kg
15 mm - 8 kg
18 mm - 9,6 kg
Takže o "metráky" nejde.
;-)

Zlatý

mosoj

Třeba jde o cenu. Evidentně nevíš kolik stojí.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.