h69

Jaky material na falesne dno kufru auta?

chtel bych si vyrobit mezipodlahu do auta (bohuzel pro fabii I se nevyrabi) jaky material bych mel pouzit? moje predstava je takova, ze by zvyzene dno vyrovnalo schod mezi podlahou kufru a slozenymi sedackami a prostor by se dal vyuzit i k nouzovemu prespani. takze by dno melo i neco vydrzet.

dekuji
Doplňuji:
a idealne at to nevazi metrak ;)

Odpovědi
anonym

Protože v domácích podmínkách jsi omezen technologickými možnostmi, nabízí se jako ideální materiál vodovzdorná překližka (15–18 mm) a z ní dno (přesně – pokud možno) vyříznout – koupíš u kdektrého truhláře (či prodejce deskových materiálů). Případně pak povrch potáhnout např. kobercem (´zátěžákem´).
Doplňuji:
Mosoj:
Proč vodovzdorná? – protože má hladký povrch (není potřeba nijak lakovat a brousit apod.) a je kvalitnější – i pevnější, než ´obyč´ – prostě preferuju jednoduchost výroby.
A proč 15–18? – protože když si na 8–10 sedne metrákovej chlap (chce to i na „přespání“), rozsedne (rozmáčkne) cokoli, co pod tím ´falešným´ dnem bude mít.
___
Ale jistě – jde o mé subjektivné doporučení vycházející z mých teoretických preferencí…
😉

mosoj

Pokud se rozhodneš pro překližku ( nevím na co vodovzdornou) tak bohatě stačí 8 – 10 mm.

Hlada

Doporučuju překližku s protiskluzovou fólií. Osobně s ní mám dobrou zkušenost. Před lety jsem si z ní udělal podlahu do dodávky. Dobře se z ní dá vyříznout požadovaný tvar, neštípe se, povrch je tvrdý a skutečně neklouže. Myslím, že pro tak malou plochu bude stačit 9 – 12 mm.

Zdroj: http://palubky-plotovky-domky.cz/drevo­material/vodov­zdorna-preklizka/

anonym

Hmotnost m2 vodovzdorné překližky v závislosti na tloušťce – cca:
12mm – 6,4 kg
15 mm – 8 kg
18 mm – 9,6 kg
Takže o „metráky“ nejde.
😉

mosoj

Třeba jde o cenu. Evidentně nevíš kolik stojí.