ninja

Jaký materíál mám použít do exteriéru místo sádry?

Chci udělat sádrového trpaslíka ze starého plastového.
Našla jsem si postup výroby http://zena-in.cz/clanek/vy­robte-si-vlastni-sochu-poradim-vam-jak-na-to , ale četla jsem, že sádra se v exteriéru drolí či mění svoje vlastnosti (vlivem počasí, umístění na zahradě).
Napadá mě udělat pouze odlitek ze sádry, avšak co mám použít na sošku to nevím.
Prosím, poraďte mi.
Předem děkuji za Vaše odppovědi:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Udělej trpaslíka sádrového (to je nejjednodušší a nejdostupnější ´domácí´ technologie) a po vytvrdnutí a vyschnutí sošky ji napusť vodním sklem.
Maluj až pak.
😉

Další odpovědi
badisko

Klidne pouzij sadru …:D ona se prodava sadra i na exterier …pokud o tom nevis ..:D ma podobne vlastnosti jako obycejna sadra trochu pomaleji schne …:D po natreni barvou to bude OK neboj …:D

honza19hk

řidký beton bez kameniva.
Ale sádra venku pokud to je ta na ven dost vydrží,když bude trpajzlik natřenej.

elektrikář

Trpaslíka do sádrové formy můžeš odlít z plast betonu.T.J písek a epoxyd.Čistý beton,povrch napustit epoxydem a vydrží na věky.