paul1

Jaký máte způsob posilování pevné vůle?

Já každé ráno bojuji s chutí na vstávání. Jsem už v důchodu, takže bych si mohl i přispat. Vše se ale ve mně bouří:
chci vstát, už musím vstát, chci vstát. A já si upevňuji svoji vůli: nevstanu, nevstanu a nevstanu. Vydrží mi to tak
do 9 h, potom zasáhne moje polovička, vyžene mne z postele a tím překazí moji snahu o upevňování vůle.
Díky za odpovědi. Pavel

Nejlepší odpověď
Kepler

🙂 zajímavý způsob, musíš v příslušném směru poučit manželku. Já myslím, že vůli posílit nelze. Buď pevnou vůli máš, nebo nemáš. Já měl loni tak pevnou vůli, že jsem dokázal přestat kouřit hned 5 x !

Další odpovědi
mzm

Rozdělat nějaký větší zajímavý „projekt“. Každého něco baví. Když něco dělám a není to dodělané a vím, že mě to bude bavit, nemůžu dospat. Může to být prakticky cokoli. Stačí si něco takového najít.

talka

Kepler: mně stačila nemoc žaludku (ž. neuroza)