Jaký máte vztah ke starým, dnes už zapomenutým, řemeslům?

Dokázali byste je oživit?

Nejlepší odpověď
gecco

Velmi kladný – líbí se mi manuální zručnost a mám rád šikovné lidi…
😉
Ale – bohužel – nemám dostatečné vzdělání a dost informací, abych dokázal nějaké „staré“ řemeslo na slušné úrovni provozovat (ani to ´nejstarší´ 😉.
___
Možná si takového koníčka zařídím ´na důchod´…
😉

Další odpovědi
anonym

Moc se mi líbí stará řemesla, proto miluju všechny ty jarmarky, kde toto předvádí, krajkářky, přadleny, tkadleny ale i chlapská řemesla, jako třeba tesař, kolář, šindelář…na to všechno se dívám s velkým obdivem, vydržela bych je pozorovat při práci hodiny, možná bych si troufla na paličkování, nebo hrnčířinu, ale tak perfektně bych to asi nedokázala, to by se muselo dlouho učit.

lexx

že uměli vyrobit a opravit skoro všecko s použitím vercajku co se vejde do brašny, natož dnes jen s pomocí počítače a přípravků za destitisíce…

anonym

Vztah mám velmi dobrý,jelikož dělám historii,jak v řemeslech samotných,tak i pro jejich obnovu.
Jezdím po vlasti české a tyto řemesla propaguji.
Od kolářství,bed­nářství,tkaní,mle­tí obilí,košíkář­ství,až po koželužství ,či výrobu jehel z kostí.
https://www.y­outube.com/user/mi­lanciky
Tady máš odkaz:
http://www.vou­suvkmen.cz/na­bizime.html#