ModráHouska

Jaký máte stromeček?

Jen tak ze zajímavosti, jaký stormek je podle vás lepší, živý nebo umělý?:) + odůvodnění

Nejlepší odpověď
Hykam

Živý, voní a je šetrnější k životnímu prostředí.

Další odpovědi
Drap

Živý, mám v kyblíku jedličku už několik let.

marťa382

100% živý. Jak říká Hykam, krásně provoní byt a já nevím, připadá mi prostě hezčí než umělý.

iceT

Já mám druhý rok umělý,nepadá mi z něj jehličí,už je i nazdobený-tak ho po vánocích šupnu do sklepa a další vánoce zase vybalím.
Ne že bych byla proti živým stromkům,ale to snad až buu mít děti,pro mě mojeho chlapa zatím stačí.

venkovan

Z polypropylénu (obalů od jogurtů a dalších poživatin). Když na něj pověsím tři kolekce, tak to vidět není.
Je to víc o času – obíhání tržišť – do lesa pytlačit nechodím.
Stromky v květináčích – zajímavé řešení, ale stromek je tím dost stresován a pokud se po letech vysadí do volné půdy – nedožije se zpravidla vysokého věku, protože z květináče má deformované kořeny – prakticky ve větším věku je nestabilní – náchylný k vyvrácení.
Dobré řešení jsou odborně vyřezané stromky z lesa (tedy přírodní, ale již mrtvé). Protože ony se tak jako tak musí prořezat, aby nebyl porost hustý.
Stromky z vánočních plantáží je opět otázkou. Rozhodně dovážet je z Dánska apod., mi připadá dost úchylné.

dědapetr

Z přírodního materiálu,ze dřeva smrk.

panxnotdead

žádný.. neni čas :D

anonym

Vždy jsme měli živý a u toho zůstane. Plastů je kolem nás i tak dost. Navíc jsem se dozvěděla včera z denního tisku, že kupodivu je používání přírodního stromku šetrnější k životnímu prostředí než umělý.

M.

Živý smrček. :)
Nemám ráda umělé, nechtěla bych ho.

Rocker

Máme živou borovičku od kamarádky z jejího lesa.Umělý bych nechtěl,nelíbí se mi.

honza19hk

žívý a kupodivu zelený.

manon

Máme rádi živý – ještě jsme umělý nikdy neměli. Zatím tu borovici vždy seženeme. A já ji potom dlouho hájím, žádní Tři králové nemají nárok :)

terry

Živý.
Proč už tu je napsáno

Kamionacka09

Zadny..na ty 2 dny co sem doma to nema cenu.