mokrygorky

Jaký máte smysl života Vy?

Já jsem nad tím strašně přemýšlel. Našel jsem ho: Můj je užívat si. Předci za nás vše udělali, tak proč ne =). On vlastně žádný ,,smysl" ani není(nebo je, prostě žít, ale to lidem nestačí, že ano)
Jaký máte Vy?

Nejlepší odpověď
marci1

Smysl života je žít, být spokojený,šťastný. Samozřejmě pokračovat v tom, co naši předci začali, abychom se na konci života nemuseli za nic stydět. 🙂

Další odpovědi
zzzlatokopka

Já nic takového nehledám, jsem spokojená s tím, co mám:-)

gecco

Já prostě žiju…
😉

arygnoc

je to taká hlava XXII – cieľom, zmyslom života je zomrieť.

;-Q

annas

Zkuste si přečíst i další odpovědi

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-smysl-zivota
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-smysl-zivota-2
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/smysl-zivota-2
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-ma-clovek-prijit-na-smysl-zivota-kdyz-mu-selhal-v-zivote-kazdy-sen
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/seminarka-smysl-zivota-dotaznik-nazory-verejnosti-muzete-mi-odpovedet-treba-jen-na-jednu-z-techto-ctyr-otazek-diky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-pravy-smysl-zivota
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-povazujete-za-svuj-smysl-zivota
atd.

Smyslem života je neztratit lidskost a pozitivní přístup k životu, být tolerantní ve smyslu „žít a nechat žít“, samozřejmě v rámci únosných mezí., nechat přicházet věci tak, jak jsou, mít pro co či pro koho žít a následovníkům ukázat cestu … čas plyne …

Doplňuji:
Smysl života z pohledu absolutního – proč existuje život?

Z pohledu relativního, tedy osobního, ještě uvádím názor A. Einsteina:

„Vzpomínám na výrok Marca Aurelia, který řekl: Jestliže připustíme, že lidský život má nějaký smysl, pak naší prvořadou snahou by mělo být tento smysl poznat“.

Život žijeme jen na první pokus …

Nendak

Hlavně rodina, potom koníčky atd. hlavně ten sport, ale vždycky je nějaký smysl. Jen hold někdy jsme nahoře a někdy dole, tak už to je. Život je těžký, ale bývá taky krásný. :)

ten který je

Poznávat a pochopit do doby,než moje svíčka zhasne.

led

Žiť len pre samotný život, to nie je zmysel života, ale jeho povinnosť.
Zmyslom života je prežiť svoj život tak, aby potomci mohli žiť lepší život ako predkovia. Ale čo je to lepší život?
Život Adama a Evy, život v bezmyšlienkovom blahobyte, bez citu, bez lásky a bez samotného zmyslu života, život naozaj len uplácaný z hliny…
Keď sa pračlovek rozdelil o oheň, kus úlovku, prešiel do vyššieho štádia života, pochopil, že zmyslom jeho života nebude samota, ale život v tlupe…
Keď veľkí objavitelia spojili svety a človek zbadal, že nie je sám… zmysel života nabral širší záber.
Aj život jednotlivca má zmysel pre život spoločnosti.
Ži tak, aby aj tebe,neznámemu svetu, mohol potomok povedať „Predkovia! Ďakujem za život, Predkovia“

hanny 2

Snažit se ,aby moje rodina žila spokojeně,abych dělala dobře svoji práci,která mě baví,mít přátele,na které se mohu spolehnout.,chovat se zodpovědně ke svému zdraví ..... prostě žííííít! A občas si i užívat – dovolená,koníč­ky atd.

briketka10

Já jsem o mým smyslu života přemýšlela v 16 letech
ještě na škole, když jsem studovala jednou takhle v
parku na lavičce na Malostranský skoro se mi chtělo
brečet proč jsem vlastně tady a co znamenám jsme
jen malý smítka ve Vesmíru nic víc, byla jsem hrozně
zamilovaná a to znáte všichni na první lásku se prostě
nezapomíná teď jsem starší a mám jiný hodnoty, abych
byla zdravá a můj kocourek taky všichni okolo co znám
vlastně též poslouchám milovanou hudbu a sleduju filmy
mám kamarádky a budu se stěhovat do jinýho bytu, kam
se mi, ale vůbec, vůbec nechce nebude tam zahrádka :(

mosoj

Kopie staré odpovědi.

mosoj

Dobrá otázka na kterou neumím odpovědět.
Přece život nevznikl proto, aby se tvorové množili. Množení je proto aby se zachovali.
Ale proč život vznikl ? tam bych hledal smysl života. Velmi dobrá otázka ! na kterou ale nejde dost dobře odpovědět protože to zřejmě nikdo neví.

Ve své úvaze vycházím z předpokladu, že vše ve vesmíru má nějaký důvod a příčinu

anonym

Ať si myslím,co si myslím,tak stejně dělém,co mám,každopádně život je o tom,aby se žil a ne se přežíval,protože to bych si rovnou mohla myslet,že jsem se narodila proto,abych zemřela.

orwell

No, hlavně to do té smrti nějak přežít.

lexx

jsem názoru že jsme generace „posledních dnů a konce časů civilizace“ všechny indicie kolem to jenom potvrzují tak se nestarejte o zítřek, užívejte si dneška, brzo přijde „velký třesk“ nikoliv kosmický, tentokrát na Zemi