ahold

Jaký máte rozměr polštářů ?

Nechápu, proč výrobci lůžkovin stále setrvávají na rozměru povlaku na polštář 90×70cm.
Už dlouho se vyrábějí polštáře vel.70×50cm.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Klasický polštář má i nadále svůj klasický rozměr 90×70 cm. K inovacím vede výrobce jen snaha vydělat tím, že donutí spotřebitele komplet přezbrojit a sypat penízky. Jiný smysl v tom nevidím.

Další odpovědi
hanulka11

já mám velké – u nás mají všichni rádi velké polštáře, jen já mám malý -to ale od doby ,kdy jsem začala jezdit tam „na jih“ tam jiné nejsou a zvykla jsem si na ně – jsou prostě jen malé pod hlavu a to mi bezva vyhovuje. Je fakt, že když koupíš povlečení tak bývá ve větším rozměru – pak nezbývá než si povlak přizpůsobit .

anonym

No, aholde, nemáš tak docela pravdu. Polštáře se dají koupit v různých rozměrech. Já mám 90 × 90 a 90 × 70. Kvůli úsporným důvodům likvidovat peří a šít si „buclíky“ pod hlavu nemám nejmenší chuť.
Výrobci lůžkovin zřejmě vědí, že je hodně takových hospodyněk jako já. Ostatně oni reagují na poptávku trhu.