Maggie.b

Jaký máte názor na ZOO, jsou špatné? + důvod

Zajímal by mě váš názor na ZOO. V mém okolí je mnoho lidí, co si myslí, že je to špatné. Ostatním to nevadí. Co si o tom myslíte? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Jiné...

Doplňuji:
Další názory na zoo si můžete pročíst v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-zoologicka-zahrada-prinosem
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zdarvim-chtel-bych-se-zeptat-proc-se-na-celem-svete-zrizuji-zoologicke-zahrady-napiste-aspon-3-duvody-prosim-dek

Na jedné straně zoo vzdělávají veřejnost, rozšiřují její poznání o druzích zvířat a podílejí se na záchraně ohrožených druhů, bojují za záchrarnu některých druhů.

Na druhé straně zoo zvířatům svobodu nedávají, naopak je vystavují a předvádějí za účelem zisku, některé skončí v cirkusech. . Vlivem stresu ze zajetí jsou narušeny vztahy mezi jednotlivci , omezuje je malý prostor, žijí odděleně od ostatních druhů. Rozmnožování – převozy zvířat mezi jednotlivými zoo – stres, přizůlsobení se opět novému prostředí,, stereotyp jejich života, rozmnožování zachraňuji spíš atraktivní druhy. atd.

Každá mince má rub a líc, Co převáží? K poznání života zvířat existují jiné možnosti např. filmové dokumenty z přirozeného prostředí.

Myslím si, že je třeba majít jiný způsob pro život zvířat než pobyt klecích.

Další odpovědi
anonym

Ano.

Obyčejné nanuky za 20,–vztupné za 140,– + díra v plotě.

setapouch

Ne.

Uz vidim ty, kteri rvou, ze je nutne najit jiny zpusob nez „chov v klecich“, jak ochotne posilaji penize na zachranu ohrozenych zivocichu.

Bud muzeme par zvirat omezovat, abychom je a ostat i zachranili, nebo muzeme koukat, jak nasi cinnosti vymiraji.

Vstupne za „predvadeni“, jak to nekteri radobyznalci nazyvaji, plati nejen provoz a majitele, ale i odchov a zachranu techto zvirat.

VampGirl

Z části ano, z části ne.

lexx

Jiné...

nemám ZOO v oblibě, je to kriminál pro zvířátka ale mají střechu nad hlavou, ochranu, denně mísu žrádla, veterinární péči…víc než nejeden člověk

Cizecek.M

Tak já myslím, že v zoo je o zvířata dobře postaráno. Jinak by tam dlouho nepřežila. My máme moc rádi plzeňskou zoo, tam se nám líbí moc. Hlavně děti to tam mají rádi. Jinak super je taky návštěvu zoo spojit s dinoparkem :) Ten je taky super.

anonym

annas – dnes najdeme v mnohých zoo i novodobé výběhy tvz.SAFARI…

annas

Mám na mysli klasickou zoo.