Ryboun

Jaký máte názor na zákaz nalévání podnapilým?

Chci se zeptat, jaký máte názor na nový zákon zákaz nalévání podnapilým? Slyšel jsem v televizi ve zprávách před měsícem, že je ted nový zákon, že se nebudou v hospodách a restauracích podávat alkoholické nápoje podnapilým a opilým osobám, protože by způsobili škodu nebo úraz. Já si myslím že je dobře že zavedli ten zákon, protože alkohol je svinstvo a jsou kvůli němu hádky a rozvody v rodinách a taky násilí. Někdo si určitě bude myslet že byl za komunistů, ale nebyl. Sice se nesmělo nalévat řidičům, ale určitě nebylo zavedeno, že se nemá nalévat obyčejným lidem co auto nemají. Ani v minulých rokách. Je to prostě od roku 2016. Už to dokonce podepsal i prezident. Samozřejmě pokud ti hostinští tomu dotyčnému nalijí více toho alkoholu a on bude opilý, zavře se restaurace na dva roky. Nejdřív mu však hostinský řekne kolik dostane. Ted bude hostinský v roli policajta. Jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jaký nový zákon? Tohle snad platilo odjakživa. V každé hospodě visela cedule „Řidičům a podnapilým nenaléváme!“

Další odpovědi
dudu

Myšlenka, jak uvádí Lamalam není nic nového a objevného. Horší je to však s uplatnitelností této deklarace. Dříve byl každý správný hospodský většinově respektovanou osobností a jako samozřejmost přijímáno, jestliže při prosazování pořádku ze zákona občas uplatnil i poněkud tvrdší metody.
To všechno odnés čas a dnes jsou jakoby „rovnější“ nepřizpůsobivé menšiny a tvrdí jedinci, kteří si na hraně zákona užívají svoje práva. Účinně je pacifikovat znamená vstoupit na tenký led a riskovat platby za možné újmy jakož i vystavit se riziku případné vendety.

dubraro

Klíčový problém je v tom, jak má obsluha v restauraci poznat, kdo by mohl způsobit škodu nebo úraz. To přece může i střízlivý. Zákon je jednoznačně vadný.

Co se týče zakazování alkoholu, poznatky získané při prohibici v USA jsou stále platné.

zjentek

Ten zákon je velmi nebezpečný. O co méně škod a úrazů bude v nálevnách, o to víc jich teď bude venku, zvláště pak tam, kde nálevny mají vstupy z hustě osídlených struktur, třeba na náměstích a pod. Zamindrákovaný ožrala (jinak by nepil) nebude nic potřebovat více, než vyblít ze sebe tu emoci křivdy, že mu odepřeli JEHO pití a co víc, že si dovolili jej považovat za břídila, který už nezvládne další rundu. Co by teď jako měl dělat? Jít se domů přitulit ke svý starý? Najednou díra v hlavě, ničím nevyplnitelná mezera v celoživotním programu.
A teď si představme, že shodou náhod ve stejném čase si to z autobusáku přes náměstí šine nasraná jeřábnice z odpolední směny, venku zima jak cyp, představa, že starý místo chystání večeře někde chlastá ji umocňuje v její náladě a te´d se dostane do hustěji osázeného useku podobnými individui, pro který zůstalo jediný místo jejich svobodnýho pohybu někde tam, před nálevnou. Já bych to v tuto chvíli už konkrétněji nerozepisoval, jak jednoduše dojde v této situaci ke škodám a úrazům, to si myslím každý domyslí sám. Takže, místo aby tyhle ubožáky eliminovali ze společnosti, tak je jako dobytek vypustí přímo mezi vzorové modely českých občanů, pěšmo se pohybující městem po dvaadvacáté hodině, aby jim dále škodili a mučili je za jejich životní úroveň, viz ta jeřábnice. A to raději ani nemluvím o pohledu na veřejný prostranství v neděli ráno, kde se dva předchozí večery srocovali ožralové, bo hospody „už nejsou pro ně“, ale z jejich pohledu jsou teď jen pro akademiky a jak to tam bude vypadat po „jejich víkendu“, kde neděle se už nebude nepočítá, i kdyby tam měli knajpy, kde ze SO na NE by měli „ostrý“ non-stop provoz- co v takovým nonstopu, žejo, když „výrazně dlouho“ popíjet tam nemůžu!
Takže, v prvé řadě bych upravil zákony a vyhlášky o alkoholismu, udělal bych celý nový balík zákona se všemi písmeny a odstavci, kde slovo svině vyřčený s třema promilema by znamenalo úplně něco jinýho, než svině za spřízliva, aby byl možnej okamžitej zásah na sviňoagresora či sviňovypouštěče a v návaznosti bych samozřejmě okamžitě upravil i pravidla provozu záchytných stanic drsnou úpravou jejich řádů, aby to tam nebylo jak v noclehárnách, ne-li lázních, ale naopak, ceny bych tam nasadil velmi vysoko, jako v zařízeních s několika michelinskými, či jakými hvězdičkami. Zkrátka, aby ti opilci, už když utíkaj od manželek do náleven věděli, že si v nich později nebudou stěžovat na předčesný vykázání, jelikož minulej veekend tratili všechny prachy za záchytku, takže do týhle fáze tam stejně nebudou moci dozrát.
Takhle bych na to šel já- drahá záchytka s přísnými pravidly a do ní odvoz zdarma za „sebemenší“, ale vůči osobě či majetku hrubý delikt.

ivzez

Kdyby jenom za policajta, hospodský bude muset být i za psychoanalytika…

Zákaz podávání alkoholu podnapilým už tu byl za minulého režimu.