jirka F

Jaký máte názor na začleňování dětí s lehkým mentálním postižením do běžných základných škol?

Co si myslíte o tomto plánu ministerstva školství začlenit i ty žáky který mají i lehkou mentální vadu do běžných tříd.Myslím že je to nespravný pak se do toho kolektivu té třídy těžko začlení a budou považování za třídní šašky a outsidery.

Podle mě by tedy bylo lepší kdyby zůstali raději na speciálních školách.

Nejlepší odpověď
gecco

Já si myslím, že je to správné – v životě taky nebudou v nějakém speciálním prostředí, ale v běžné společnoti…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

… souhlasím,život není peříčko …

ježišmarja,furt jsem někde četl,jak chtěj rodiče,aby jejich dítě chodilo s normálníma dětma,a když to udělaj,tak je zase plno keců …

UltraFan

Tak pokud je to s lehčím tak souhlasím (např. disgrafie apod.)

Drap

Pokud zná někdo problematiku okolo výchovy takovýchto dětí, tak mu je jasné že je to hodně drahý krok směrem zpět.

xxx3

To je těžké. U nás totiž řada věcí probíhá pouze na papíře. Učitelé se obávají především toho, že se snahy o inkluzi smrsknou pouze na to, že děti ze speciálek, které potřebují buď menší kolektivy, či výpomoc asistenta, budou naházeny do tříd ZŠ bez jakékoli další pomoci (hlavně ti asistenti tu citelně chybí). To je takové běžné české řešení. V papírech to může vypadat, jakože se něco „plní“, skutečnost pak daleko horší. Jinak samozřejmě ty země, kde je inkluzivní školství standardem, nemají o nic horší výsledky, než naše země. Spíš naopak. Prostě dost záleží na tom, jak to bude konkrétně provedeno.
(nicméně souhlasím, že než to udělat/neudělat blbě, tak jsou lepší ty speciálky)

RyuzakiKate

No, je sice pravda, že život není peříčko, jak tu někteří uvádějí, ale když dítě šikanují od útlého věku, tak se to strašně podepíše, v tom nejhorším scénáři by se z něj pak mohl stát třeba pěknej kriminálník – schválně se zeptejte kohokoliv takto poznamenanýho, jestli měl někdy chuť vystřílet školu, myslím, že by vám každý odpověděl stejně.

bolak

RyuzakiKate: já měl chuť zbourat školu (a ještě ji pořád mám, a plánuju že až budu bohatej, tak tam nechám poslat takový ty jeřáby s tou velkou koulí, a všechno to srovnám se zemí.. a pak se budu smát :D :D a čekat až přijdou učitelé ráno do práce, jak se budou tvářit) …teda ne že by mě tam nějak šikanovali, ale přišlo mi že by tam mělo bejt něco důležitějšího, já nevím, třeba penny market

RyuzakiKate

Zbourat né, vystřílet svoji třídu, vedení a některý učitele by bohatě stačilo :) že zrovna Penny Market, takovej supermarketovej odpad, by chtělo nějakej kvalitní podnik, třeba restauračku nebo čajovničku, ale bůhví, jestli by to místo pak nebylo prokletý… ;D