Mirdas

Jaký máte názor na VooDoo ?

Co si myslíte o pro mnoho lidí tajemném VooDoo ?
Co vše o něm víte ?
Setkali jste se s touto „magií“ někde osobně ?
Doplňuji:

Zda by jste měli tu možnost, vyzkoušeli by jste voodoo v dobrém, nebo ve zlém smyslu, jen aby jste se přesvědčili zda opravdu má tu moc, nebo by jste s tím raději nechtěli mít nic společného ?
_

Nejlepší odpověď
anonym

Jestliže dáš ´oběti´ vědět – a ona je dostatečně pověrčivá, funguje určitě…
😉
Jinak ne.
A – ne, osobně jsem se s woodoo nesetkal…

Další odpovědi
Tíšek99

Voodoo je magie o léčení, jen nějaké ostrovy (nevim jaké) využily tuto mocnou a léčitelskou magii v prospěch zla. A ne, nesetkal jsem se :)

Jarda.x

Co se setkání týče… jedna z možností by byla na Festivalu Mystica. V minulých letech tam tomu bylo věnováno pár přednášek. http://davnyo­bycej.cz/mysti­ca/minule-rocniky/program-2012/

Program na tenhle rok zatím není pokud vím, ale možná se na to téma něco objeví. Jestli jsou ty informace tam pravdivé nebo ne, se neodvážím posoudit. Spíše bych se na to díval s odstupem.
Z tématu příbuzných věcí jsem byl jenom na Čarodejnícke a šamanské rituály Latinskej Ameriky, což byl workshop s názornými ukázkami. Zpravidla rituály k dosažení sobeckých cílů plus nakonec léčení jedné osoby. Nevím jestli to měli sehraný, ale vypadalo to přesvědčivě. Tady ale nevím jestli to bylo přímo voodoo, ale magie latinské ameriky k tomu má myslím blízko.

Poměrně zajímavá kniha, která se tohoto tématu dotýká je od Griese, Otakar – Problém očarování
Není problém ji najít v PDF na netu.

Dane

O okultismu (černé magii) jsem uvažovala jen v souvislosti s nacisty, kteří věřili v existenci nadpřirozených sil. Soudě podle toho, kam došli, myšlení a víra hrají asi podstatnou roli při dosahování cílů.. Jestli můžeš někoho poškodit myšlenkou? Zřejmě ano a to v okamžiku, kdy ji začneš uskutečňovat.

Vyzkoušet bych to nechtěla a ani nemohla, protože mám o tom nulové informace.

NikkiHeat

Nesetkal. Osobně je mi to vzdálené a nejsem moc na tyhle nadpřirozené věci.....

huxa

Stejné, jako křesťanství, islám, apod.

zjentek

myslím, že jsou i mnohem mocnější magie