Anikitos

Jaký máte názor na válku?

Co si o ní, tak všeobecně myslíte?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na stopro se ztotožňuju s J.F.K.:

„Lidstvo musí války ukončit, jinak války ukončí lidstvo.“

Další odpovědi
marci1

Použiji slova písně skupiny Synkopy 61: „Válka je vůl.“

annas

Jisté je, že válka je krutá. „Válka je něco, co vytváří dav, národ, politikové, ideologové církve. Mír musí vytvořit každý jednotlivec.“ Osho

I když jsem prožila jen studenou či mediální válku, tu „skutečnou“ nikoliv, neškodí si ji občas připomenout, byť třeba ve filmu. Možná to mnohým přece otevře oči. Nebo platí: Padni, kdo padni, nikoliv Padni, komu padni?

Válka je cesta, která vede do pekel, i když se tvrdí, že bývá dlážděna dobrými úmysly. Ale kdo je má?

„Stáda, smečky a hejna morální pravidla nemají, ale nechovají se hůř než lidstvo.“ (Jan Sobotka)

anonym

dnešním válkám nerozumím, snad jen druhé světové.

mosoj

Válka za nic nemůže. Za vším zlem jsou lidé!

led

Záporný názor, na násilné riešenie akéhokoľvek sporu.