Blackiexxx

Jaký máte názor na tento obor?

Ahoj, jsem v 2.ročníku šestiletého gymnázia, ale některé předměty mě nebaví(chemie, biola, fyzika,němčina) a proto bych si letos chtěla dát přihlášku na obor ekonomické lyceum. Jaký na tento obor máte názor? Nebudu mít potom až moc omezené možnosti při výběru VŠ(přemýšlím nad ekonomkou, právem, pedagogikou a sociálními studii)?? Popřípadě máte nějaké lepší řešení mé situace?

Nejlepší odpověď
gecco

Mno…
Dodělej gympl, přemož se…
A pak jdi na VŠ podle svého výběru..
.-)
Se SŠ (a svým ´odporem´ ke vzdělávání se) bys udělala kariétu leda jako kosmetička záchodových podlahových krytin…
Ono to ani s tím VŠ titulem nebude o moc lepší, ale aspoň se budeš mít čím chlubit…
😁

Další odpovědi
arygnoc

vysokoškolsky vzdelaný človek by rozhodone mal mať základný rozhľad i mimo svojho oboru.
i počas svojho profesijného života v dospelosti sa môžete stretnúť s vecami, toré vas NEBAVIA – a utiecž pred nimi sa nebude dať.

učte sa prijímať i nepríjemnosti života.
všetko je to iba o pochopení fungovania sveta, ktorý bohužiaľ nie je dokonalý a musíme prijímať i jeho záporné stránky.

teraz sa vám možno podarí ujsť od toho, čo vás nebaví, ale v budúcnosti sa to môže vypomstiť, najmä ak máte plány aké máte.

;-Q

Blackiexxx

gecco: Rodiče chtějí ať dodělám gympl(tedy spíš taťka :D ) ale některé předměty mě ani nebaví a ani mi nejdou a bojím se že se tam budu zbytečně 4roky trápit. Vím že se říká že gymnázia jsou prestižní, ale když vidím náš učitelský sbor :D A proč myslíž že jsou SŠ špatné???