annas

Jaký máte názor na tento citát?

Jiří Žáček: „Pomníky vložené na bedra živých velikánů křiví jejich páteře.“

Co je podle vás vzhodnější: oslavovat významné osobnosti za života, nebo až po jejich smrti?

Nejlepší odpověď
dudu

Těžko soudit. Řada děl literárních, básnických nebo malířských zraje jako víno časem, naopak přínosy objevů v technických oborech, lékařství apod., se projeví ihned.
Vyzdvižení na piedestal by poznamenalo každého, od toho jsou přátelé a kamarádi, kteří mají včas říci „hele přestaň blbnout“. Někdo se zamyslí a reaguje, jiného varování k jeho škodě mine.
Všichni při zpětném hodnocení svého života určitě najdeme okamžiky, kdy je dobré dokázat si říci „bože to jsem ale byl osel“. Zmíněné pomníky jsou věru veliké břemeno. Některým postačí i obyčejná vizitka.

Další odpovědi
rynek878

Já si myslím,že je veliká škoda,že velikáni se úcty nedočkali za svého života,proto jsem pro, oslavovat významné osobnosti za života,ale na ty co už nežijí nikdy nezapomenout.
Doplňuji:
ano,vždy přijdeme na to,že nám někdo(něco)schá­zí,když už ho(to) nemůžeme mít.

anonym

Dobry den,ja si myslim,ze kolikrat prijdeme na to,ze prave TI,co by zaslouzili oslavovat nam chybi,nebo neco rikaji az po jejich smrti.

anonym

PANÍ ANNAS JE TO KRÁSNÝ CITÁT A DOSLOVA PRAVDIVÝ.ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: PRAVDA