Avatar uživatele
annas

Jaký máte názor na tento citát?

Jiří Žáček: „Pomníky vložené na bedra živých velikánů křiví jejich páteře.“

Co je podle vás vzhodnější: oslavovat významné osobnosti za života, nebo až po jejich smrti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, annas, Jahoda, dudu, vagra, rynek878, anonym před 5021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Těžko soudit. Řada děl literárních, básnických nebo malířských zraje jako víno časem, naopak přínosy objevů v technických oborech, lékařství apod., se projeví ihned.
Vyzdvižení na piedestal by poznamenalo každého, od toho jsou přátelé a kamarádi, kteří mají včas říci „hele přestaň blbnout“. Někdo se zamyslí a reaguje, jiného varování k jeho škodě mine.
Všichni při zpětném hodnocení svého života určitě najdeme okamžiky, kdy je dobré dokázat si říci „bože to jsem ale byl osel“. Zmíněné pomníky jsou věru veliké břemeno. Některým postačí i obyčejná vizitka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

Já si myslím,že je veliká škoda,že velikáni se úcty nedočkali za svého života,proto jsem pro, oslavovat významné osobnosti za života,ale na ty co už nežijí nikdy nezapomenout.
Doplňuji:
ano,vždy přijdeme na to,že nám někdo(něco)schá­zí,když už ho(to) nemůžeme mít.

Upravil/a: rynek878

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dobry den,ja si myslim,ze kolikrat prijdeme na to,ze prave TI,co by zaslouzili oslavovat nam chybi,nebo neco rikaji az po jejich smrti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

PANÍ ANNAS JE TO KRÁSNÝ CITÁT A DOSLOVA PRAVDIVÝ.ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: PRAVDA

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek